Wkrótce pierwsi zatrudnieni

Jeszcze w tym roku w Płockim Parku Przemysłowo – Technologicznym znajdzie pracę pierwszych 20 – 25 osób. Jak zapewnia prezes spółki Krzysztof Lewandowski, będą to pracownicy do obsługi Centrum Administracyjnego przy ulicy Zglenickiego. Początkowo zostaną zatrudnieni na stażach w porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy.W grudniu zostanie oddany PPP-T, czyli cztery obiekty po dawnym Zespole Szkół Ochrony Środowiska. Prace adaptacyjne, o wartości blisko 9 mln złotych, prowadzone przez Vectrę, mają być zakończone w grudniu tego roku. Do dyspozycji firm, które chcą prowadzić działalność w parku, będzie ponad 4600 metrów kwadratowych powierzchni biurowych. Jak zapewnia prezes K. Lewandowski już około 75 – 80% powierzchni zostało zarezerwowanych przez przyszłych lokatorów.
Wątpliwości części inwestorów związane z zakazem budowy wysokich konstrukcji rozwiewa Iwona Wierzbicka, dyrektor Wydziału Urbanistyki, Architektury, Geodezji i Katastru Urzędu Miasta Płocka: – Park powstaje w dawnym pasie zieleni wokół Orlenu. W PPP-T może być prowadzona działalność badawcza i produkcyjna wykorzystująca nowoczesne technologie, nie ma mowy o produkcji wielkoprzemysłowej. Ograniczenia wysokości obowiązują jedynie budowle wielkogabarytowe, ale nie dotyczą silosów czy kominów. Płock jest nadal uznawany za ośrodek zrównoważonego rozwoju, a więc także miejsce, gdzie funkcjonuje przemysł – powiedziała.

Do parku będzie też można dojechać, chociaż na wybudowanie dróg, zarówno tych na terenie parku jak i tych łączącego jego teren z drogami krajowymi, potrzeba jeszcze kilku lat.
– Miasto podpisało umowę z Generalną Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Od węzła boryszewskiego w stronę parku i Orlenu będzie prowadziła droga północna, która w Boryszewie będzie się łączyła z drogą dojazdową do nowego mostu oraz z obwodnicą północną prowadzącą aż za Słupno do drogi krajowej nr 62 – powiedział prezydent Płocka Mirosław Milewski.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Płocku

W Płocku – na zaproszenie PKN ORLEN – wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Widowisko …

Dzieci i młodzież bez biletu

Od minionej soboty, 1 września wszystkie dzieci w wieku do 7 lat, a także uczniowie …