Wkrótce kolejny przetarg

Żadna oferta nie wpłynęła na przetarg mający wyłonić wykonawcę projektu budowy kolejki linowo – terenowej łączącej zalew Sobótka z ulicą Okrzei. Urząd Miasta zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.
Po raz pierwszy przetarg na projekt i budowę kolejki ogłoszono w roku 2006. Niestety, nie przyniósł on rozstrzygnięcia. Miasto szukało firmy, która przygotuje projekt i wykona wszystkie roboty. Zgłosił się jedynie Mostostal Zabrze Zakład Montażowo – Produkcyjny „Dziedzice” z Czechowic – Dziedzic. Firma zaproponowała jednak zbyt wysoką cenę. Projekt była gotowa wykonać za 628.300 zł brutto, a samą inwestycję za 14.868.486 zł brutto. Dało to łącznie kwotę blisko 15,5 mln złotych, czyli dwa razy więcej niż na ten cel zabezpieczono w budżecie Płocka.
W drugim podejściu postanowiono wybrać jedynie wykonawcę projektu i dopiero po przygotowaniu dokumentacji ogłosić kolejne postępowanie, mające wyłonić wykonawcę robót budowlanych. Do komisji przetargowej nie wpłynęła jednak żadna oferta.
Trasa kolejki ma powstać wzdłuż istniejących w tym rejonie schodów, które w trakcie realizowania inwestycji trzeba będzie wyremontować. Będzie miała około 120 metrów długości. Pasażerowie będą korzystali z jednej szesnastoosobowej kabiny, która na jeden przejazd będzie potrzebowała około dwóch minut. W ciągu godziny wagonik będzie mógł przewieźć w obie strony 430 osób. Zatrudnienie przy obsłudze kolejki według wstępnych ustaleń powinno znaleźć sześć osób. Będą one tworzyły dwa trzyosobowe zespoły pracujące na dwie zmiany.
W górnej stacji kolejki w okolicach skrzyżowania ulic Okrzei i Kazimierza Wielkiego znajdzie się maszynownia, peron dla pasażerów oraz automat biletowy i kasownik. W stacji dolnej będzie również lokal gastronomiczny i toalety. 
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …