Najnowsze informacje

Wielkie serca, tym razem dla wolontariuszy

Tradycyjnie w auli płockiego Ratusza prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotkał się z wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bohaterowie 26. finału WOŚP otrzymali podziękowania, dyplomy i pamiątkowe serduszka.
Przypomnijmy, że w Płocku w styczniowym finale Orkiestry udział brało 450 wolontariuszy. Zebrano ponad 302 tysiące zł. – To doskonała okazja, by podziękować wszystkim osobom, które nie pozostają obojętne na los potrzebujących pomocy dzieci i seniorów. Dzięki ogromnej armii ludzi w kraju i w Płocku możliwa jest pomoc najbardziej potrzebującym. Jesteście najważniejszymi osobami, które dają swój czas, serce, energię i uśmiech. Zbierają środki, które później trafiają do najbardziej potrzebujących – dziękował podczas spotkania wolontariuszom prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Podziękowania złożyła także szefowa płockiego sztabu WOŚP Litosława Koper. – Wielkie podziękowania przekazujemy wszystkim, którzy dołączyli do naszej zbiórki. Od rana do wieczora kwestowali, aby jak największa pula zasiliła konto Fundacji – mówiła Litosława Koper.
W Płocku jak zawsze Orkiestrę było widać i słychać. Dołączyły płockie instytucje: Książnica Płocka, MOPS, ogród zoologiczny, PCK, Płocka Grupa Fotograficzna, Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom, Teatr Dramatyczny, Płocka Orkiestra Symfoniczna, szkoły, galerie handlowe, radni, politycy. Przypomnijmy, że w tym roku gośćmi specjalnymi byli płoccy drifterzy Piotr Więcek i Dominik Jaroszewski, którzy z motoorkiestrą dołączą także do przyszłorocznego płockiego finału WOŚP. Po raz pierwszy do Orkiestry dołączył Mbank, którego pracownicy liczyli wszystkie przekazane na zbiórkę pieniądze.
Podczas WOŚP płocczanie nie tylko zbierają pieniądze, ale także otrzymują wsparcie od Fundacji Jurka Owsiaka. Pod koniec ubiegłego roku sprzęt od Fundacji otrzymał płocki szpital i Płocki Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ulicy Tysiąclecia. Łącznie w ciągu dotychczasowych edycji WOŚP do Płocka trafił sprzęt o wartości blisko 2,5 mln zł
W tym roku wolontariusze zebrali ponad 302 tysiące złotych. W roku ubiegłym na konto płockiego sztabu Orkiestry wpłynęło 313 tys. zł, w roku 2016 była to kwota 218 tys. zł, a w roku 2015 kwota 188 tys. zł.

rad
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …