Najnowsze informacje

Więcej kontroli w autobusach

Płocka Komunikacja Miejska pamięta o wszystkich swoich pasażerach. Także o tych, którzy za przejazdy nie płacą. Gapowicze to wciąż problem, dlatego w autobusach można spotkać dodatkowych kontrolerów.
Do kontrolerów z firmy Serinus i KM Płock dołączyli pracownicy firmy Callpay Windykacja. – Na razie tylko do końca listopada, ale jeśli wszyscy będziemy zadowoleni, niewykluczone, że zostaną na stałe. Kontrolerzy Callpay Windykacja przed rozpoczęciem pracy będą raportować za pomocą urządzenia mobilnego swoją pozycję GPS oraz numer kontrolowanej linii. Dzięki temu na bieżąco będziemy mogli sprawdzić, gdzie są – informuje rzecznik prasowy Komunikacji Miejskiej Kinga Wochowska.
W ciągu miesiąca przeprowadzą oni minimum 10 tysięcy kontroli biletowych i będą się one trochę różnić od dotychczasowych. Każdy z kontrolerów będzie wyposażony w nowoczesny smartfon i przenośną drukarkę. – Z punktu widzenia pasażera, zmiany w sposobie przeprowadzania kontroli nie będą mocno zauważalne. Główną różnicą będzie opłata dodatkowa wystawiona z urządzenia mobilnego zamiast opłaty wypisywanej ręcznie. Wprowadzenie takiego systemu umożliwia sprawniejsze działanie, mniejszą ilość popełnianych błędów oraz większą wygodę dla pasażera. Otrzymana opłata dodatkowa będzie bardziej czytelna i przez to lepiej zrozumiała – tłumaczy Maciej Kierzek z Callpay Windykacja.
To nie koniec nowości. Warto pamiętać, że mandat za jazdę bez biletu może być „tańszy” o 50 lub 30 procent. Jeśli należność zostanie zapłacona w ciągu 3 dni od dnia wystawienia wezwania, zobowiązanie jest obniżane o połowę. Jeśli gapowicz nie zdąży, ma wciąż szansę na 30-procentową obniżkę, która obowiązuje do 7 dnia od wystawienia wezwania. Później trzeba zapłacić całość czyli 280 zł. Dlatego, aby ułatwić gapowiczom możliwość skorzystania z rabatu, dwóch kontrolerów KM będzie wyposażonych w terminale płatnicze. Opłaty będzie można dokonać w czasie kontroli.
Tych wszystkich nieprzyjemności można jednak uniknąć. Wystarczy mieć ważny bilet podczas kontroli. Bilety można kupić na kilka sposobów. Na przykład w biletomacie w autobusie – jeśli ten ma awarię, to bilety sprzedaje kierowca. Są też biletomaty stacjonarne (w Galerii Wisła, na Skarpie i przy Al. Jachowicza), w kioskach lub w punktach sprzedaży. Można również skorzystać z aplikacji na smartfony: SkyCash i moBilet.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …

Medal „Laude Probus” dla kuszników i autorki

Do grona laureatów honorowego wyróżnienia – medalu „Laude Probus” dołączyli nowi uhonorowani. „Zasługującymi na pochwałę” …