W Urzędzie Miasta jest wniosek o pozwolenie na budowę

W płockim Urzędzie Miasta został złożony wniosek o pozwolenie na wybudowanie centrum handlowego przy ulicy Targowej. Według wcześniejszych doniesień ma ono zostać oddane do użytku w połowie przyszłego roku.

Informację o planach wybudowania centrum handlowego pomiędzy ulicami Chopina i Targową podał blisko rok temu serwis PropertyNews. pl, o czym już informowaliśmy czytelników Tygodnika Płockiego. Według tych doniesień inwestorem jest Centrum Targowa, a za komercjalizację obiektu odpowiada Nuvalu Polska.
Fakt złożenia w Urzędzie Miasta wniosku o pozwolenie na budowę potwierdza Hubert Woźniak z ratuszowego referatu informacji miejskiej. – Trwa procedura sprawdzania wniosku. Jeśli nie będzie przeszkód formalno-prawnych i inwestor ma prawo do dysponowania gruntem, nie możemy odmówić wydania pozwolenia – mówi H. Woźniak.
Według doniesień z kwietnia ubiegłego roku Galeria Centrum ma być gotowa w 2020 r. Będzie to największa tego typu inwestycja w mieście, gdzie łączna powierzchnia udostępniona klientom wyniesie ponad 41 tys. mkw. Znajdą się w niej zarówno sklepy wielkopowierzchniowe – hipermarket spożywczy i hipermarket typu „dom i ogród” – jak i galeria handlowa z dużą gamą popularnych marek. Klienci będą mogli również skorzystać z oferty kawiarni, restauracji oraz klubu fitness.
Według wiceprezesa zarządu Centrum Targowa – spółki działającej od 2014 roku – Adama Guzowskiego nowa galeria handlowa będzie miała dobre połączenie z obwodnicą Płocka oraz z ulicą Chopina. Przy obiekcie powstanie parking, który będzie mógł pomieść półtora tysiąca samochodów.
Już przed rokiem – jak podawał wówczas serwis PropertyNews. pl – inwestor podpisał umowy z dwoma głównymi najemcami – Auchan i Castoramą. Oprócz tych dwóch sklepów wielkopowierzchniowych w Galerii Centrum swoje siedziby ma znaleźć około 80 sklepów marek polskich i światowych. Ma też powstać stacja paliw.
Koncepcję architektoniczną nowej galerii handlowej przygotowała płocka Pracownia Architektoniczna Królikowski i Jaworski.

Drugi hipermarket Auchan
Pierwszy hipermarket Auchan w Płocku – przy ulicy Wyszogrodzkiej – został otwarty 7 czerwca 2001. Do dyspozycji klientów oddano sklep o powierzchni 11 000 m kw z 51 kasami, 26 sklepami i 1150 miejscami parkingowymi. Sklep wybudowany został w dogodnym dla klientów miejscu tuż przy dużym osiedlu mieszkaniowym, dzięki czemu mają oni dobry dostęp do środków komunikacji miejskiej. Dziś placówka znajduje się w czołówce sieci pod względem sprzedaży. Stąd prawdopodobnie decyzja o otwarciu kolejnego hipermarketu tej marki.
Dzięki otwarciu sklepu sieci Castorama sporo zmieni się w Płocku na rynku artykułów budowlanych, narzędzi czy artykułów do urządzania i pielęgnacji ogrodów. Castorama na rynku polskim pojawiła się w 1994. W tej chwili można znaleźć 73 sklepy tej sieci w 54 miastach.

(jac)
fot. Pracownia Architektoniczna Królikowski i Jaworski S. C.

Zobacz kolejny artykuł

Przetarg na remont mostu

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont mostu im. Legionów Piłsudskiego. W ramach prac drogowcy …