Najnowsze informacje

W służbie godności człowieka

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Płocku (14-21 października 2007) w tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Kultura chrześcijańska w służbie godności człowieka”. Rozpocznie go Dzień Papieski (niedziela 14 października) mszą św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II o godz. 10.00 w katedrze płockiej, pod przewodnictwem bpa Piotra Libery. W kościołach przez cały dzień odbywać się będzie zbiórka pieniędzy do puszek. Środki zostaną przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin.
Oto kilka propozycji kulturalnych, które odbędą się w ramach Tygodnia w Płocku. W poniedziałek (15 października) w WSD o godz. 15, otwarta zostanie wystawa „Kościół na Mazowszu w służbie godności człowieka“ (czynna przez cały tydzień). We wtorek na godz. 12, zaplanowano spotkanie modlitewne dzieci z miejskich przedszkoli przy pomniku Jana Pawła II przed katedrą. O godz. 18 w katedrze odprawiona zostanie msza św. z udziałem płockich harcerzy, a po niej zaciągnięcie warty honorowej pod pomnikiem Papieża. O 19.30 wieczornica papieska w wykonaniu „Arki Cichego” z płockiej Fary.
Również o godz. 18, KIK zaprasza do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na prelekcję o godności kobiety według nauk Jana Pawła II. W środę w LO im. Stanisława Małachowskiego o godz. 13, będzie można posłuchać prelekcji Anny Rastawickiej z Instytutu Prymasowskiego o jasnogórskich ślubach narodu. O godz. 17 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Akcja Katolicka poprowadzi wieczór modlitwy. O godz. 18, w Muzeum Mazowieckim, zaśpiewa chór John Henry’s Cool Band.
W czwartek w Muzeum diecezjalnym o godz. 17 otwarta zostanie wystawa malarstwa i rysunku Izabelli Janiszewskiej-Obarek „Niebo”. Również o 17 w domu parafialnym „Skarpiak” przy parafii Świętego Ducha, odbędzie się prelekcja o moralnym wymiarze polskiej transplantologii (w tym świadectwo osoby żyjącej po przeszczepie). W piątek po mszy św. o godz. 18 w kościele św. Jana Chrzciciela, zorganizowany zostanie nieodpłatny wyjazd na tamę do Włocławka – miejsca męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. W sobotę o godz. 9.30 rozpocznie się turniej szachowy im. Jana Pawła II w Gimnazjum w Radziwiu. W niedzielę 21 października, o godz. 14, z górki saneczkowej przy kościele św. Krzyża na Podolszycach Północ będą puszczane podniebne listy do Jana Pawła II.
(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …