W nowych pomieszczeniach

Trzy nowe sale dydaktyczne oraz aneks z szatniami, natryskami i całym zapleczem socjalnym mieszczący się przy sali gimnastycznej. Łącznie trzysta dwadzieścia metrów kwadratowych. O tyle zwiększyła się baza lokalowa III Liceum Ogólnokształcącego im. M. Dąbrowskiej w Płocku. W nowych salach oddanych do użytku będą funkcjonowały pracownie komputerowe. Do nowego skrzydła zostanie również przeniesiona szkolna biblioteka, która dotychczas mieściła się w Zespole Placówek Doskonalenia Nauczycieli. Prace modernizacyjno – remontowe obiektu rozpoczęto w lipcu, zakończono w listopadzie bieżącego roku. Ich koszt wyniósł ponad czterysta sześćdziesiąt tysięcy złotych.
– Można powiedzieć, że nowa część nie jest zbyt duża, ale istotna dla codziennej pracy w szkole. Jest to dla nas bardzo ważny dzień. Cieszymy się, że w końcu mamy wystarczająco dużo miejsca, by poprawić i znacznie ułatwić pracę zarówno nauczycielom jak i uczniom – powiedziała Katarzyna Góralska, dyrektor III LO im. M. Dąbrowskiej w Płocku.
Uroczystość otwarcia połączona była z obchodami “Dnia tradycji”. Z tej okazji uczniowie przygotowali program poetycki pt. “Z biegiem lat, z biegiem dni”. Przypomnieli, co na przestrzeni lat udało się osiągnąć kolejnym pokoleniom nauczycieli i uczniów liceum. Pokazali jak można połączyć przeszłość z teraźniejszością. Opowiedzieli o przeszłości, dotychczasowym dorobku szkoły i planach na przyszłość.
rad

Zobacz kolejny artykuł

Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Płocku

W Płocku – na zaproszenie PKN ORLEN – wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Widowisko …

Dzieci i młodzież bez biletu

Od minionej soboty, 1 września wszystkie dzieci w wieku do 7 lat, a także uczniowie …