Najnowsze informacje

W banku lub na poczcie

W Polsce pojawili się oszuści, którzy podając się za pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego usiłują wmówić rolnikom, że trzeba zapłacić cokwartalną składkę u nich, „do ręki”. W regionie płockim na razie żaden rolników nie zgłaszał takiej sytuacji, ale ku przestrodze warto przypomnieć, gdzie płaci się składkę na ubezpieczenie społeczne.
Irena Mrozek, wicedyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Płocku mówi, że póki co nikt nie zgłaszał przypadku rzekomych akwizytorów składki KRUS: – KRUS nie pobiera od nikogo pieniędzy do ręki, nasi pracownicy nie są do tego upoważnieni. Podczas szkoleń wciąż przypominamy rolnikom, że składkę mogą zapłacić tylko w banku lub na poczcie, na podstawie otrzymanego na adres domowy imiennego przekazu, na którym wyliczona jest jej wysokość.
Oszustów jednak nigdy nie brakowało. Zdarza się raz na jakiś czas, że w regionie trafiają się osoby, które powołując się na KRUS, usiłują coś sprzedać. Kilka lat temu na przykład w okolicach Kutna akwizytorzy, którzy proponowali sprzedaż garnków, powoływali się właśnie na KRUS.
Na razie więc rolnicy – płatnicy KRUS z okolic Płocka mogą spać spokojnie, ale gdyby i w ten region trafili oszuści, trzeba poinformować o tym policję i oczywiście KRUS.  
(eg)

Zobacz kolejny artykuł

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …

Medal „Laude Probus” dla kuszników i autorki

Do grona laureatów honorowego wyróżnienia – medalu „Laude Probus” dołączyli nowi uhonorowani. „Zasługującymi na pochwałę” …