Najnowsze informacje

Uwaga: Walewska!

26 i 27 listopada melomanów czeka wielkie wydarzenie muzyczne. Najpiękniejsze arie i duety operowe zaśpiewa w Płocku Małgorzata Walewska. Bilety na koncert wspaniałej mezzosopranistki są już do nabycia.

Małgorzata Walewska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie. Już jako studentka zdobywała nagrody na międzynarodowych konkursach dla śpiewaków (Międzynarodowym Akademickim Konkursie Wokalnym we Wrocławiu i Konkursie Alfreda Krausa na Wyspach Kanaryjskich; była też finalistką Konkursu Belvedere w Wiedniu i Konkursie Luciano Pavarottiego w Filadelfii). Debiutowała w 1991 roku rolą Azy w Manru I.J. Paderewskiego. Od 1996 roku, przez dwa lata była członkiem zespołu Staatsoper w Wiedniu. W swoim repertuarze posiada ponad 30 ról operowych, oratoria i symfonie, m.in.: Carmen, Dalila, Charlotte (Werther), Mrs Quickly (Falstaff), Fenena (Nabucco), Amneris (Aida), Olga (Eugeniusz Oniegin), Magnificat Bacha, Msza Es-dur Szuberta, IX Symfonia L. van Bethovena, Te Deum Brucknera. Występowała na całym świecie: w Niemczech, Austrii, Finlandii, Grecji, Anglii, Włoszech, u boku takich artystów, jak: Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Dmitri Hvorostovski, Simon Estes, Jose Cura, Paolo Gavanelli, Thomas Hampson, Edita Gruberova. W 2005 roku zaśpiewała na scenie Metropolitan Opera w Nowym Jorku, w roli Dalili, w operze Samson i Dalila. Jej debiut na deskach MET został oceniony bardzo dobrze.
Małgorzata Walewska wydała kilka płyt cd. Artystka lubi eksperymenty muzyczne, dlatego często śpiewa z piosenkarzami spod znaku muzyki popularnej czy offowej, np. Maciejem Miecznikowskim z grupy „Leszcze”, z zespołem Voo Voo. Piosenka w jej wykonaniu promowała film Quo vadis Jerzego Kawalerowicza. Małgorzata Walewska wydała m.in. płyty: Voce di donna (2000), Ave Maria (2001), Pantha Rei (2004), Pieśni Szymanowskiego i Wagnera (2007).
Z Małgorzatą Walewską zaśpiewa tenor Jacek Laszczkowski, również absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Debiutował w Warszawskiej Operze Kameralnej w Uprowadzeniu z seraju Wolfganga A. Mozarta Występował na wielu scenach, w takich krajach, jak: Austria, Belgia, Chorwacja, Dania, Francja, Hiszpania, Słowenia, Wielka Brytania i Włochy.
W koncercie weźmie również udział płocki Chór PWSZ „Vox Juventutis” pod dyrekcją Roberta Majewskiego. Orkiestrę poprowadzi dyrygent Tadeusz Kozłowski.
Bilety na koncerty kosztują 40 złotych. Już można je kupować w kasie POS przy ul. Bielskiej 9/11. Rezerwacja internetowa: www.posorkiestra.pl.     (lesz)

Zobacz kolejny artykuł

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …

Medal „Laude Probus” dla kuszników i autorki

Do grona laureatów honorowego wyróżnienia – medalu „Laude Probus” dołączyli nowi uhonorowani. „Zasługującymi na pochwałę” …