Uwaga na znaki

Tradycyjnie już Miejski Zarząd Dróg wprowadza zmiany w organizacji ruchu na czas Wszystkich Świętych. Już od piątku, 31 października, kierowcy powinni zwracać uwagę na znaki drogowe, szczególnie w okolicach cmentarzy przy Bielskiej i Kobylińskiego, gdzie zmiany będą największe.
Tymczasowa organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym przy Bielskiej będzie obowiązywała od godziny 16.00 31 października. Na Bielskiej na odcinku od ulicy Jędrzejewo do drogi powiatowej nr 5201W, prowadzącej w kierunku Zągot i Sierpca, będzie obowiązywał obustronny zakaz zatrzymywania się na jezdni i poboczach. Teren trawiasty przed cmentarzem zostanie przeznaczony pod tymczasowy parking, na którym zostanie wyznaczona jednokierunkowa droga z wyjazdem na ulicę Bielską. Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał na betonowych parkingach. Parkować będzie można także na ulicach Jędrzejewo i Sierpeckiej. Przy głównej bramie cmentarza komunalnego są wyznaczone cztery stałe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Auta wracające z cmentarza do centrum miasta będą kierowane, z wyjątkiem autobusów Komunikacji Miejskiej i PKS, w ulicę Wiadukt. Pojazdy jadące tranzytem przez Płock od strony Ciechanowa, będą kierowane 1 i 2 listopada na oznakowany objazd przez Boryszewo, a z kierunku Kutna na objazd przez ulicę Otolińską. Warto pamiętać, że z Podolszyc można dojechać do cmentarza komunalnego przez ulicę Żyzną i dalej przez Stróżewko lub Otolińską i Targową.
Aleja Kobylińskiego będzie zamknięta dla ruchu od godziny 6.00 1 listopada do godziny 20.00, 2 listopada. Objazd zostanie wyznaczony ulicami Łukasiewicza, Nowowiejskiego, Kazimierza Wielkiego lub Łukasiewicza, Miodową i Mościckiego. Obustronny zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicy Topolowej. Są wyznaczone dwa stałe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych na parkingu przy basenie i dwa przy bramie cmentarza. Parkować będzie można na parkingach przed sklepami Lidl i Netto, parkingach wzdłuż al. Kobylińskiego, przy basenie, przy skrzyżowaniu z ulicą Skłodowskiej, a także na trawnikach między cmentarzem a ulicą Bartniczą, do których można dojechać od strony Miodowej. Auta będzie można zostawić, 1 i 2 listopada, na Łukasiewicza po stronie cmentarza. Kierowcy muszą pamiętać także, że od godziny 6.00, 1 listopada, do godziny 20.00 2 listopada z ruchu zostanie wyłączona południowa jezdnia alei Kobylińskiego na odcinku od Łukasiewicza do Bielskiej. Zostanie ona przeznaczona pod parking.
Od 30 października do 2 listopada zostanie zmieniona organizacja ruchu przy cmentarzu w Radziwiu. Ulica Krakówka pozostanie dwukierunkowa, ale na odcinku od Kościelnej do Spokojnej będzie można parkować po stronie przeciwnej do cmentarza. Ulica Spokojna będzie jednokierunkowa w stronę Kolejowej. Na posesji kościelnej zostanie wyznaczony tymczasowy parking.
Przy cmentarzu w Imielnicy od 31 października do 2 listopada, na Harcerskiej, zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się po stronie przeciwnej do cmentarza na odcinku od Łamanej do Sielskiej. Parkować będzie można w bocznych uliczkach oraz na poboczu ulicy Harcerskiej po stronie cmentarza.
Osoby udające się na cmentarz przy Norbertańskiej będą mogły parkować w jednokierunkowych ulicach Dębowej i Klonowej, a 1 i 2 listopada zostanie udostępniony parking przy Zespole Szkół Technicznych „Siedemdziesiątka”.
Miejski Zarząd Dróg apeluje do wszystkich, odwiedzających cmentarz przy ulicy Św. Siostry Faustyny, żeby nie parkowali na tej ulicy, ponieważ uniemożliwi to przejazd autobusu Komunikacji Miejskiej, który korzysta z objazdu na czas zamknięcia ulicy Ciechomickiej, na której budowany jest wiadukt nad trasą mostową.
Zmian w organizacji ruchu nie przewidziano jedynie przy cmentarzach na ulicach Sierpeckiej i Gościniec.  
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Płocku

W Płocku – na zaproszenie PKN ORLEN – wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Widowisko …

Dzieci i młodzież bez biletu

Od minionej soboty, 1 września wszystkie dzieci w wieku do 7 lat, a także uczniowie …