Uratowali 28-latka

Szybka reakcja gostynińskich policjantów zapobiegła tragedii. Odnaleźli w lesie 28-latka, który chciał targnąć się na swoje życie i odwiedli go od tego zamiaru.

Policjanci z doświadczenia wiedzą, że bardzo często to minuty, a nawet sekundy decydują o tym, czy uda się zapobiec tragedii. Tak było też w ubiegłym tygodniu. – Gostynińscy policjanci otrzymali informację, że 28–letni mieszkaniec Gostynina wyszedł z domu, a bliskim wysłał sms informujący o zamiarze odebrania sobie życia. Policjanci natychmiast ruszyli do działania i szybko ustalili teren leśny, na którym mógł przebywać mężczyzna. W ostatniej chwili udało im się odwieść go od zamiaru odebrania sobie życia. 28–latek został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. To kolejny raz, kiedy gostynińscy policjanci wypełnili słowa policyjnej roty. Dla policjantów to nie tylko deklaracja – to codzienna żmudna praca i pomoc obywatelom w trudnych sytuacjach życiowych – czasem w bardzo tragicznych okolicznościach. A satysfakcja, że funkcjonariusze uratowali kolejne ludzkie życie, wypełnia trudy codziennej służby – relacjonuje oficer prasowy gostynińskiej policji podkom. Dorota Słomkowska.
Policjanci zapewniają, że zawsze śpieszą z pomocą, najszybciej jak tylko mogą. Warto jednak pamiętać, że decyzja o odebraniu sobie życia w wielu przypadkach nie jest podejmowana pod wpływem chwili. – Apelujemy i prosimy, aby zwracać uwagę na osoby z naszego otoczenia, na ich zachowanie. Być może nasza reakcja, zwykła ludzka rozmowa sprawi, że pomożemy drugiemu człowiekowi. Przypominamy również, że istnieją telefony zaufania, instytucje, poradnie, które mogą pomóc. Każdy problem zawsze ma swoje rozwiązanie. Nie wstydźmy się prosić o pomoc – podsumowuje Dorota Słomkowska.

(jac)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Płockie cheerleaderki wytańczyły mistrzostwo

Na XI Otwartych Mistrzostwach Mazowsza Cheerleaders Grand Prix Polski 2019 odbywających się w Płocku zespoły …