Ulica Spółdzielcza nie będzie już zalewana

282 tys. zł na dokumentację

Ratuszowi urzędnicy weryfikują oferty złożone w przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej odwodnienia ul. Spółdzielczej pod wiaduktem drogowym. Jest to pierwszy krok do likwidacji powstającego w tym miejscu po gwałtownych opadach rozlewiska.

Płoccy kierowcy często musieli liczyć się z tym, że po gwałtownych ulewach było kilka miejsc, w których powstawały bardzo duże rozlewiska wody. Na tyle duże i głębokie, że ich pokonanie czasem było niemożliwe nawet dla wysoko zawieszonych samochodów ciężarowych. Działo się to na ul. Kazimierza Wielkiego (w rejonie zabytkowego cmentarza), zdarza się na ul. Tysiąclecia (w pobliżu tzw. Stodoły) oraz pod wiaduktem na skrzyżowaniu ul. Spółdzielczej z al. Piłsudskiego, a także na ul. Kolegialnej. Powód powstawania tych rozlewisk? Niewydolna kanalizacja ogólnospławna. Część problemów została już rozwiązana, w innych miejscach za kilkanaście dni ruszą prace.
W przypadku rozlewiska pod wiaduktem na Międzytorzu cały czas trwa przetarg na wybór firmy projektowej. Na przygotowanie dokumentacji w budżecie miasta zabezpieczono kwotę 282 tysięcy złotych. Oferty złożyły cztery firmy: Pracownia Projektowa Hydromont z Płocka (120 540 złotych brutto), AKWWAI z Kielc (106 308,90 złotych brutto), Sweco Consulting z Poznania (415 260,30 złotych brutto) oraz IZOL z Włocławka (220 908 złotych brutto). – Na razie trwa weryfikacja tych ofert – tłumaczy Hubert Woźniak z referatu informacji miejskiej Urzędu Miasta.
Dokumentacja projektowa i kosztorysowa wraz z pozwoleniem na budowę mają być gotowe do końca października tego roku. Projekt ma obejmować przebudowę kolektora deszczowego w ulicach Chopina i Spółdzielczej na odcinku pomiędzy ulicami Kopernika i Maneżową. Najważniejszym elementem inwestycji będzie jednak zamknięty zbiornik retencyjny, który powstanie w sąsiedztwie wiaduktu nad ulicą Spółdzielczą. Odnowiona zostanie także nawierzchnia jezdni i chodniki na ulicach Chopina i Spółdzielczej. Prace budowlane zostaną prawdopodobnie przeprowadzone w przyszłym roku. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Płockie Dni Muzyki Chóralnej

Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses oraz Płocka Orkiestra Symfoniczna pod batutą Francesco Bottigliero zainaugurowali …