fot. Grzegorz Szkopek

U ludowców bez zmian

W płockim PSL odbyły się zjazdy sprawozdawczo-wyborcze organizacji miejskiej i powiatowej. Szefem struktur miejskich ponownie został marszałek Mazowsza Adam Struzik, a powiatowych – poseł Piotr Zgorzelski.
Zanim jednak ludowcy rozpoczęli obrady, prominentni działacze PSL spotkali się z dziennikarzami. Przedstawili też nowe hasło – „Pozytywni, solidni, lokalni”. – Kampania spawozdawczo-wyborcza trwa w PSL od kilku miesięcy. Na zjazdach podsumujemy czteroletnią kadencję i nakreślimy plany na następne lata – mówił marszałek Adam Struzik. Zaznaczył, że ostatnie cztery lata to dobry czas dla PSL-u. Do 2015 r. ludowcy byli w koalicji rządowej, a od wyborów samorządowych w 2014 r. odpowiadają za województwo, wiele powiatów i współodpowiadają za Płock. Adam Struzik stwierdził, że były to lata wzmożonych inwestycji i że „zielona partia” zamierza budować zielone miasto Płock np. poprzez ekologiczny transport. Odnosząc się do partii, marszałek Mazowsza stwierdził, że PSL było, jest i będzie poważnym kreatorem polityki w wymiarze centralnym i lokalnym.
Z kolei poseł Piotr Zgorzelski mówił o PSL jako o partii umiarkowanej, partii środka. – Nie interesuje nas wojna plemienna między PiS i PO – stwierdził. Dodał, że PSL jest przeciwny likwidacji gimnazjów czy przenoszeniu zobowiązań szpitali na samorządy. Mówił też, że powiat płocki dobrze współpracuje z gminami i samorządem wojewódzkim i jest liderem rozwoju. – W Radzie Powiatu na 23 mandaty PSL zdobył 17. To ogromna odpowiedzialność. Obiecujemy, że nie zawiedziemy tego zaufania – mówił szef powiatowych struktur PSL.
Starosta płocki Mariusz Bieniek przedstawił natomiast trzy główne cele pracy starostwa. Przede wszystkim, aby Ziemia Płocka była dobrym miejscem do życia. Kolejny projekt to rozwój gospodarczy oraz wypromowanie powiatu jako miejsca do miłego spędzania wolnego czasu. Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski zapewniał, że PSL to partia pragmatyczna, która ma program dla każdej grupy społecznej. Szef klubu PSL w Radzie Miasta Tomasz Kominek mówił z kolei o tym, co się udało ludowcom osiągnąć oraz o planach. Dotyczyły one m.in. powstania tężni solankowych, znalezienia funduszy i wykonania wspólnie z płockimi działkowcami Domu Działkowca czy modernizacji stadionu Wisły Płock. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Dariusz Rosati odwiedził Płock

Prof. Dariusz Rosati – poseł do parlamentu europejskiego gościł w Płocku na zaproszenia poseł Elżbiety …