Tydzień kultury szkolnej

Prezentacją dorobku i działalności Janusza Korczaka rozpoczął się tegoroczny „Tydzień Kultury Szkolnej” w SP nr 22 w Płocku. Postać patrona szkoły uczniowie zaprezentowali w czterech odsłonach: plastycznej, fotograficznej, poetyckiej i recytatorskiej.
Tegoroczna edycja tygodnia kultury szkolnej jest już jedenastą w historii szkoły. Przez pięć dni uczniowie uczestniczyli w konkursach, zajęciach edukacyjnych, spotkaniach pozwalających pogłębić ich wiedzę i wyzwolić talenty. Poznali też szczegóły z życia patrona Janusza Korczaka, sławnych płocczan, historii Płocka. Laureaci konkursów plastycznych, poetyckich i recytatorskich zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i książkami.
W konkursie poetyckim „Janusz Korczak – przyjaciel dzieci” pierwszą nagrodę przyznano Magdalenie Kroczewskiej, drugą Klaudii Jaroszewskiej z klasy V b, trzecią – Monice Klikowskiej. Pamiątkowe dyplomy otrzymali również uczestnicy konkursu recytatorskiego „Korczak w poezji”. Wśród uczestników klas czwartych pierwsze miejsce przyznano Aleksandrze Muszyńskiej. W grupie recytatorów z klas piątych pierwsze miejsce jury przyznało Marcie Trafny i Patrycji Wiśniewskiej.
Tradycją tygodnia kultury szkolnej jest dyskusja na temat funkcjonowania dzieci niepełnosprawnych w szkole. Tegoroczna debata przebiegała pod hasłem „Wszyscy razem”. O tym jak pracować i współpracować z niepełnosprawnymi rówieśnikami, mówiła Marzena Kalaszczyńska, rzecznik osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Płocka. Uczniowie przygotowali także okolicznościową wystawę prac plastycznych zatytułowaną „Są wśród nas”. Wspólnie z przedstawicielami Straży Miejskiej uczniowie uczestniczyli w spotkaniu poświęconym prawom dziecka. Stałe miejsce w obchodach tygodnia kultury szkolnej mają również klasowe spotkania mikołajkowe i mikołajki przygotowane dla dzieci z ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. Obchody tygodnia kultury zakończyło spotkanie poświęcone historii Płocka, jego zabytkom, słynnym płocczanom i wizji miasta za dziesięć lat.  
rad

Zobacz kolejny artykuł

BMW w płockiej policji

Płoccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dysponują nowym narzędziem do walki z drogowymi piratami. Nieoznakowany …

Sportowy sukces płockich policjantów

Drużyna policjantów z Płocka uczestniczyła w mistrzostwach Polski służb mundurowych w wieloboju siłowym w Toruniu. …