Trwa przetarg na drogi

Jest nareszcie szansa na wyłonienie wykonawcy dróg dojazdowych do nowego mostu. W ubiegłym tygodniu komisja konkursowa otworzyła oferty czterech konsorcjów, które zostały zaproszone do drugiego etapu konkursu.Pierwsze konsorcjum to Budimex Dromex S. A i Polbud – Pomorze Sp. z o. o., które zaproponowało cenę 106.659.407,81 zł. Kolejne (118.491.644,18 zł) składa się z firm Strabag Sp. z o. o., Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty – Łódź” S. A., Keller Polska Sp. z o.o. Trzecie konsorcjum tworzą firmy MOTA – ENGIL, ENGENHARIA E CONSTRUCAO S. A., MOTA – POLSKA S. A., SOLETANCHE POLSKA Sp. z o. o., które zaproponowało cenę 117.556.831,24 zł. W skład ostatniego konsorcjum (121.826.564,88 zł) wchodzą Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych S.A. oraz Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A.
Warto dodać, że Mosty – Łódź oraz Mosty – Płock, czyli liderzy dwóch konsorcjów, które starają się o budowę dróg dojazdowych do nowego mostu przez Wisłę, wspólnie ten most budowały.
Prace przy budowie dróg dojazdowych powinny potrwać rok. Na ich budowę miasto pozyskało ponad 91 mln złotych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Płocku

W Płocku – na zaproszenie PKN ORLEN – wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Widowisko …

Dzieci i młodzież bez biletu

Od minionej soboty, 1 września wszystkie dzieci w wieku do 7 lat, a także uczniowie …