Tragedia emerytów z Bodzanowa

Aleksandrowscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku z udziałem autokaru, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w Konstantynowie. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosły kobiety w wieku 64 i 65 lat, a 29 osób zostało rannych. Poszkodowani to emeryci z Bodzanowa.
Członkowie koła emerytów z Bodzanowa podróżowali autokarem na wycieczkę do Sopotu. W sumie w pojeździe było 50 osób. – Ze wstępnych ustaleń wynika, iż z nieustalonych przyczyn kierujący autokarem zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie doszło do przewrócenia pojazdu. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Wszystkie 29 rannych osób szybko trafiło do szpitali. Najciężej ranni zostali przetransportowani helikopterami do szpitali. Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosły dwie kobiety – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim mł. asp. Marta Białkowska-Błachowicz.
Śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratora wyjaśni okoliczności tego tragicznego wypadku. Wiadomo już, że kierowca autokaru był trzeźwy.
Jako pierwsi na miejsce wypadku zostali wysłani strażacy z jednostek w Aleksandrowie Kujawskim i Ciechocinku. Równocześnie ze strażakami na miejsce dotarli policjanci i załogi pogotowia ratunkowego. Oprócz dziesięciu karetek były też cztery helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu wypadku był wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który koordynował działania służb.
Jak podaje wydział zarządzania kryzysowego płockiego Starostwa Powiatowego, osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane do szpitali między innymi w Toruniu, Włocławku, Aleksandrowie, Łodzi, Inowrocławiu i Bydgoszczy. Osoby, które nie doznały obrażeń, zostały przewiezione do jednej ze szkół w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie oczekiwały na przyjazd autokaru wysłanego przez przewoźnika. Uruchomiona został też infolinia, gdzie udzielano informacji rodzinom osób poszkodowanych.
Od pierwszych chwil po otrzymaniu informacji o wypadku w kontakcie ze służbami ratowniczymi były także władze gminy Bodzanów. W związku ze śmiercią dwóch kobiet w gminie ogłoszono żałobę. Odbyło się też spotkanie modlitewne, w którym wziął udział biskup płocki Piotr Libera. Wójt gminy Jerzy Staniszewski deklaruje pomoc wszystkim osobom, które podróżowały autokarem.

(jac)
fot. KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Zobacz kolejny artykuł

Mieszkańcy Rutskich nie kryją niezadowolenia

W Płocku znajdziemy wiele murali – tych wykonanych przez uznanych artystów, ale także przez lokalnych …