Trafią przed sąd

Przed sądem staną rodzice miesięcznego noworodka, którzy zamiast opiekować się dzieckiem, pili alkohol. Płoccy policjanci zatrzymali ich na ulicy Wyszogrodzkiej.
– 33-letnia matka miała w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu. O trzy lata straszy ojciec miał prawie cztery promile. Wcześniej sąd odebrał im już prawa rodzicielskie i czworo dzieci. Teraz ponownie staną przed sądem rodzinnym – powiedział oficer prasowy płockiej policji sierż. sztab. Mariusz Gierula.
Nie jest to w tym roku pierwszy przypadek zatrzymania pijanych rodziców, opiekujących się swoimi dziećmi. Na początku sierpnia policjanci z Bodzanowa zatrzymali pijaną matkę piętnastomiesięcznego chłopczyka. Kobieta miała ponad dwa promile alkoholu. W maju pod Gąbinem zatrzymano pijaną babcię, która wiozła wnuczka ze szkoły. Kobieta spowodowała kolizję drogową i próbowała uciec. Do jednej z płockich szkół przed końcem roku szkolnego przyszedł wcześnie rano, gdy placówka była jeszcze zamknięta, pierwszoklasista. Z wyjaśnień dziecka wynikało, że jego matka siedzi pijana w domu. Gdy w mieszkaniu zjawili się policjanci, kobieta zaatakowała ich. Niedawno pijany ojciec wrócił do domu bez dziecka, z którym wyszedł na spacer. Malcem zaopiekowali się przechodnie na ulicy Sienkiewicza.
Był też przypadek pijanej babci, która usnęła i nie zauważyła, że wnuczek, którym miała się opiekować schował się w szafie. Gdy kobieta zauważyła nieobecność dziecka wszczęła alarm. Na nogi postawiono służby ratownicze. Szybko jednak okazało się, że maluch bezpiecznie śpi w szafie.
 (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …