Najnowsze informacje
fot. pixabay.com

Na taką decyzję czekaliśmy

PKN ORLEN podjął decyzję o obniżeniu o 15 proc. ceny ciepła dostarczanego do płockich mieszkań. Obniżkę zapowiada
także Fortum i spółdzielnie mieszkaniowe.
Ta informacja powinna poprawić humory płocczan w pierwszych dniach zimy. Na zakończenie sezonu grzewczego w ich kieszeniach pozostanie więcej gotówki. Oczywiście mogą na to liczyć tylko ci, którzy mają centralne ogrzewanie.
Zacznijmy jednak od początku. Oto komunikat rozesłany w ubiegłym tygodniu przez biuro prasowe PKN ORLEN:
– Zgodnie z ustawowym harmonogramem corocznej aktualizacji taryf za ciepło, Urząd Regulacji Energetyki zaakceptował zaproponowaną przez PKN ORLEN zmianę na niższą taryfę dla ciepła wytwarzanego w Zakładowej Elektrociepłowni w Płocku. Idąc w ślad za obniżkami paliw na rynkach w 2016 r., ORLEN obniżył ceny ciepła dla mieszkańców Płocka o około 15 proc. Nowa taryfa będzie obowiązywać od 5 stycznia 2017 roku – informują służby prasowe płockiego koncernu. – Ostateczna wysokość cen za ciepło w Płocku, po zmianie stawek przez Koncern, będzie ustalona zgodnie z taryfą finalnego dystrybutora ciepła w mieście. Według stawek PKN ORLEN dla przykładowego mieszkania o powierzchni 56 m2 w budynku docieplonym, obniżka może zredukować koszty ogrzewania o około 150 złotych, natomiast w przypadku nieocieplonego budynku oszczędności z tego tytułu mogą sięgnąć nawet 250 złotych w skali roku. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …