Szkolenie WOPR

Płocki WOPR zaprasza w niedzielę, 25 lutego na szkolenie z zakresu ratownictwa i samoratownictwa lodowego.
Nasza wiedza na temat bezpiecznych zachowań na zamarzniętych zbiornikach wodnych jest niestety niewielka. Wciąż pokutuje przekonanie, że jeśli grubość pokrywy lodowej przekracza 10 cm, to jest to dowód na możliwość bezpiecznego przebywania na lodzie, a jak przekonują ratownicy płockiego WOPR, tak nie jest. O tym i sposobach przygotowania się do wejścia na lód, rodzajach akwenów wodnych, na które można wchodzić zimą, sposobach użycia podręcznego sprzętu ratunkowego (sanki, szalik, gałąź, drabina, itp.) i co najważniejsze – zachowaniu się w sytuacji załamania się lodu, będzie można usłyszeć, a także zobaczyć w trakcie szkolenia.
Szkolenie zaplanowano na niedzielę, 25 lutego na płockiej „Sobótce”. Początek o godz. 12.00. Organizatorzy zastrzegają sobie jednak prawo odwołania szkolenia z powodów niesprzyjających warunków atmosferycznych.
Każdy, kto zdecyduje się przybyć na „Sobótkę” i będzie miał aktualne zaświadczenie od lekarza o stanie zdrowia, będzie mógł wziąć udział w praktycznej części szkolenia. Wystarczy zabrać z domu dodatkowy komplet ubrań na zmianę, a także plecak wyposażony w pas biodrowy i dwa duże worki foliowe, np. na śmieci min. 60 l.
Partnerem szkolenia jest m.in. Urząd Miasta Płocka.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Przetarg na remont mostu

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont mostu im. Legionów Piłsudskiego. W ramach prac drogowcy …