Najnowsze informacje
fot. UMP

Sześcioletni bohater

Dawid ma sześć lat, ale już jest bohaterem. Kilka tygodni temu, gdy zachorowała jego mama, chłopiec szybko wezwał pomoc i do czasu przyjazdu dorosłych zaopiekował się swoim młodszym bratem. Za swoje zachowanie sześciolatek został nagrodzony.
Dawid chodzi do Miejskiego Przedszkola nr 8 przy ulicy św. Wojciecha. W ubiegłym tygodniu w przedszkolu czekała na niego niespodzianka. Przygotowali ją jego koledzy i koleżanki z grupy oraz dyrekcja placówki. Na spotkanie przyszli też zastępca prezydenta miasta Roman Siemiątkowski, Iwona Szczęsna z Fundacji „Feniks” oraz maskotka straży miejskiej – Lew Honorek.
Wszyscy gratulowali mu wielkiej odwagi i odpowiedzialności.
– Jestem z Ciebie bardzo dumny – napisał w liście do Dawida prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Życzył mu radości i uśmiechu, a także wielu prezentów pod choinką. W imieniu prezydenta upominek chłopcu wręczył wiceprezydent Siemiątkowski. Także inni goście przynieśli ze sobą prezenty oraz medale dla Dawida. Wszyscy chcieli mieć pamiątkowe zdjęcie z bohaterem.
Dawid działania w sytuacji zagrożenia nauczył się dzięki Fundacji „Feniks”, która do jego przedszkola przyszła z programem „Ratujemy Misia”. Podczas zajęć dzieci w wieku 5–6 lat uczą się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz korzystania z numerów ratunkowych. Ratownik oraz animator na pluszowym misiu prezentują czynności wykonywane w czasie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a później wszystkie dzieci same próbują swoich sił.
Kampania „Ratujemy Misia” jest współfinansowana ze środków miasta. W 2015 roku dotarła do 600 dzieci z 18 miejskich przedszkoli, a w 2016 – do 270 przedszkolaków z 8 placówek. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …