Najnowsze informacje

Sylwester, Szampan i Sztuka!

Niech się nie martwią osoby, które do tej pory nie wiedzą, gdzie spędzą tegorocznego Sylwestra. Choć na wielkie bale jest coraz mniej wolnych miejsc, to specjalnie dla naszych czytelników znaleźliśmy oferty, które pozwolą w szampańskim nastroju, kulturalnej atmosferze, a przy okazji w wyjątkowy sposób rozpocząć Nowy 2006 Rok.
Wśród płocczan przyjął się pomysł spędzania Sylwestra wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, która od kilku lat organizuje galę sylwestrową. W tym roku koncert również się odbędzie. 31 grudnia może w nim uczestniczyć blisko tysięczna publiczność. W repertuarze usłyszymy najsłynniejsze utwory znane z filmów, w tym słynne motywy z „Różowej pantery”, „Titanica” czy też ekranizacji „Śniadania u Tiffany’ego”.
Komu nie pasuje godzina 18.00, może się udać do sali koncertowej przy ulicy Kolegialnej 23, na godzinę 21.00. Bilety w cenie 35 złotych są jeszcze dostępne albo w siedzibie POS, mieszczącej się przy ulicy Kościuszki 8, albo w sklepie muzycznym „Harfa”.
Miejmy nadzieję, że równie szybko w naszym mieście przyjmie się zwyczaj spędzania nowego roku z teatrem Per Se. Jeśli nadal będzie nas raczył takim repertuarem jak dotychczas jest to wręcz pewne jak w banku.
31 grudnia Paweł Gładyś, Mariusz Pogonowski i Piotr Bała zapraszają do Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki na doskonałą komedię Yasminy Rezy zatytułowaną „Sztuka”. Przedstawienie opowiada o zmiennych relacjach między trójką przyjaciół, ich odmiennym podejściu do sztuki, kruchych relacjach międzyludzkich i… Ogólnie każdy, kto kocha teatr, lubi dobrze zagrane przedstawienia na pewno znajdzie coś dla siebie. Przy okazji wprowadzenie w szampański nastrój tej nocy będzie miał zapewnione. Nie tylko poprzez dużą dawką dobrego humoru, którą wnosi komedia, ale też poprzez lampkę wina na zakończenie i udział w barwnym korowodzie prowadzącym na Starówkę, gdzie oczywiście czeka wszystkich kolejna dawka sylwestrowych atrakcji.
Początek przedstawienia o godzinie 20.00. Bilety w cenie 22 złotych w przedsprzedaży można kupić w sekretariacie POKiS (ul. Sienkiewicza) w każdy dzień roboczy w godzinach od 1000-1400. Są jeszcze wolne miejsca, jednak warto się pospieszyć, gdyż w dniu spektaklu cena biletów wzrośnie do 40 zł! Poza tym przedstawienie może być zagrane jedynie dla 100 osób.
A jakie atrakcje czekają nas na Starówce? Na pewno tradycyjne sztuczne ognie, konkursy i koncerty. Publiczność od godziny 22.00 rozgrzewać będą grupy wykonujące przeboje legendarnych zespołów Abba i Boney M, a potem czeka zebranych wielkie show w wykonaniu girlsbandu Queens.

Nic dodać nic ująć, tym bardziej, że co roku po ratuszem spotyka się kilka tysięcy ludzi. Zabawa więc musi być tu przednia, a do tego bez żadnych biletów wstępu. Sylwester na Starówce potrwa do 2.00 w nocy
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …