Najnowsze informacje

Sylwester dla wszystkich

Nie wszyscy pójdziemy na bale sylwestrowe organizowane przez różne lokale. Wydatek rzędu co najmniej 350 zł na samą zabawę, a do tego koszty kreacji, wizyty u kosmetyczki i fryzjera sprawiają, że nie każdego na to stać. W tę ostatnią noc w roku bawić się jednak może każdy. Prawie wszystkie większe miasta w regionie organizują zabawy sylwestrowe dla swoich mieszkańców. Od lat tego typu imprezy mają swoją rzeszę wiernych fanów.
Tak jest m.in. w przypadku Płocka. Impreza na Starówce nic nie kosztuje, nie ma też problemu z rezerwacją miejsc. Pojawiają się na niej również osoby, bawiące się w pobliskich lokalach.
W tym roku Sylwester dla płocczan rozpocznie się o godzinie 22.00. Pojawi się wtedy zespół The Beatles Rival, który wykonuje covery legendarnego zespołu. Taki repertuar gwarantuje dobrą zabawę zarówno dla starszych, jak i młodszych osób. O północy przywitamy Nowy Rok z prezydentem miasta Płocka. Dodatkowe atrakcje Sylwestra na Starówce to oczywiście tradycyjne konkursy, zabawy i deszcz sztucznych ogni.
Kutno po długiej przerwie znów powraca do organizowania sylwestra dla swoich mieszkańców. W tym roku mieszkańcy spotykają się na Placu Piłsudskiego o godz. 22.30. Zagra wtedy zespół Wawele, którego repertuar doskonale zna nieco starsze pokolenie. Orędzie noworoczne wygłosi też prezydent Zbigniew Burzyński. Po salwie sztucznych ogni na scenie pojawi się Robert Zacaro w duecie z Wojciechem Dudkowskim, serwując hity italo-disco.
Podobnie będzie w Sierpcu. Na dyskotekowego Sylwestra przed sierpecki Dom Kultury zaprasza burmistrz Marek Kośmider. Zabawa rozpocznie się o godz. 22.00. Muzyka mechaniczna, życzenia i fajerwerki to wszystko do godziny 1.00.
Z wybiciem godziny 22.00 rozpocznie się również impreza na rynku w Gostyninie. Swój udział zapowiedział zespół Keys, w którym grają muzycy z Bayer Full. Nie zabraknie też muzyki mechanicznej. Tradycje wspólnego sylwestra mieszkańców mają już tutaj 10 lat i z roku na rok chętnych do zabawy przybywa.
Wiele młodych osób z Drobina domagało się imprezy sylwestrowej na odnowionym rynku, a nie jak do tej pory – na Placu Targowym. Urząd miał spory dylemat z podjęciem decyzji. Zbyt duży hałas mógł przeszkadzać mieszkańcom pobliskich kamienic. Ostatecznie udało się jednak pomysł przeforsować. W ostatnią noc roku zagra tutaj zespół muzyczny, a w styczniu planowany jest z wielkim rozmachem finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W Gąbinie niestety nie ma co liczyć na wspólne fajerwerki, ale z propozycją szampańskiej zabawy sylwestrowej zamiast urzędu gminy wyszła miejscowa ochotnicza straż pożarna, oddając do dyspozycji swoją remizę.
Podobnie jest w Wyszogrodzie. Do tej pory nie było tutaj organizowanych imprez masowych na sylwestra. Co roku na bale zapraszał m.in. Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego. Tym razem nie ma jednak co liczyć na szkołę.
Na szczęście wyszogrodzianie mogą bawić się wspólnie w Sylwestra w nowo otwartej kawiarni „W Towarzystwie…”. To atrakcja dla 50 par. W bogatym menu znalazły się m.in. cztery dania gorące z polskiej kuchni. Natomiast w programie – zabawa z zespołem muzycznym. To wszystko za 270 zł od pary. Niestety, spóźnialscy nie mają co liczyć na to, że w ostatniej chwili uda im się załapać na tę imprezę. Na początku grudnia zostało jeszcze do wykupienia ledwie 5 miejsc.  
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …