Świąteczna zbiórka Banku Żywności

Jak co roku wolontariusze Banku Żywności w Płocku pod koniec listopada przygotowują się do świątecznej zbiórki. Chętnych już zapraszają do wspierania akcji. Można będzie do niej dołączyć w dniach 30 listopada – 1 grudnia. Wolontariusze w charakterystycznych, pomarańczowych koszulkach będą czekali w ponad sześćdziesięciu sklepach na terenie Płocka i powiatu sierpeckiego.
To z pewnością będzie wyjątkowy weekend. Każdy bowiem może być prawdziwym Mikołajem – dzieci i dorośli. Wystarczy w jeden dzień najbliższego weekendu dołączyć do pomarańczowej drużyny Banku Żywności lub podzielić się swoimi zakupami w jednym z ponad 60 sklepów. Tam przez dwa dni od 31 listopada do 2 grudnia będzie czekało 600 wolontariuszy.

Reklama
Tegoroczna zbiórka, jak wszystkie poprzednie, prowadzona będzie dla najbardziej potrzebujących. Jej organizatorzy zapraszają do tego, by charakterystyczne, oznaczone logo i plakatami kosze nie były omijane. – Chcemy, by w czasie dwóch dni zbiórki nie zabrakło siły i chęci do dzielenia się z najbardziej potrzebującymi. Patrząc na nasze wcześniej prowadzone akcje wiem, że 99 % klientów sklepów, w których jesteśmy, nie przechodzi obojętnie. Nieraz przekazują oni takie dary, że łza się w oku kręci. Podjeżdżają całymi wózkami wypełnionymi makaronem, mąką, cukrem, puszkami – mówi zachęcając do dzielenia się podczas grudniowej akcji Aldona Cybulska, wiceprezes Banku Żywności w Płocku. I dodaje, że te akcje to mnóstwo pracy, ale także ogrom sympatii ze strony ludzi o wielkich sercach.
Ekipa Banku już jest w pełnej gotowości. Żywność zebrana podczas dwudniowej akcji najpierw trafi do magazynów Banku, a następnie do organizacji, stowarzyszeń, instytucji pomagających najbardziej potrzebującym oraz osobom samotnie wychowującym dzieci, bezdomnym, chorym, bezrobotnym, a także rodzinom wielodzietnym i osobom samotnym.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Przetarg na remont mostu

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont mostu im. Legionów Piłsudskiego. W ramach prac drogowcy …