Najnowsze informacje

Studenci do Niemiec

164 studentów z Mazowsza uzyska formularze umożliwiające podjęcie w przyszłym roku legalnej pracy w Niemczech. W tej grupie 16 miejsc przewidziano dla żaków z płockich uczelni. Losowanie odbędzie się 18 grudnia w siedzibie WUP w Warszawie przy ul. Ciołka 10A.
Szansę na wyjazd do pracy w przyszłe wakacje mają studenci, którzy wypełnią kwestionariusz. Aby go zdobyć, w dniach od 11 do 15 grudnia, trzeba zgłosić swoją kandydaturę do WUP i wpisać się na listę. Szanse na wyjazd mają tylko studenci studiów dziennych, z wykluczeniem ostatniego roku, którzy ukończyli 18 rok życia i nie przekroczyli 35 lat. Jednym z warunków jest również dobra znajomość języka niemieckiego i zameldowanie na terenie Mazowsza lub studia w naszym województwie.
Nie będą akceptowane podania studentów, którzy mają życzenia co do lokalizacji miejsca pracy. Wykluczone z pośrednictwa zostaną również osoby, które złożą podania równocześnie w dwóch miejscach: w miejscu swojego zamieszkania i nauki (odbierają szansę innym).
Termin przyjmowania zgłoszeń kończy się 15 grudnia o godzinie 16. Zgłoszenia należy składać osobiście w WUP przy ul. Ciołka 10A, III piętro, pokój 305.
Po spełnieniu wymogów trzeba liczyć wyłącznie na szczęście. Ze względu na ogromne zainteresowanie postanowiliśmy, że osoby, które uzyskają kwestionariusz wyłonione będą w drodze losowania, które odbędzie się 18 (siedziba WUP przy ul. Ciołka 10A, III piętro, sala nr 310, tel. 022 532-22-25).
W Warszawie do dyspozycji będzie 55 miejsc, w Filii WUP w Radomiu – 27 miejsc, w Filii WUP w Ciechanowie – 25 miejsc, w Filii WUP w Płocku – 16 miejsc, w Filii WUP w Siedlcach – 19 miejsc, w Filii WUP w Ostrołęce – 22 osób. Łącznie na Mazowsze trafiły 164 oferty.
Kandydaci zainteresowani ofertą powinny przygotować następujące dokumenty:
– dowód osobisty lub dokument potwierdzający zameldowanie,
– dokument potwierdzający co najmniej 3 letnią naukę języka niemieckiego,
– legitymację studencką.
Losowanie odbędzie się w dniu 18 grudnia 2006 r. o godz. 10.00 przy ul. Ciołka 10 A w sali nr 310, III piętro. Osoby wylosowane i posiadające przy sobie niezbędne dokumenty będą mogły na miejscu odebrać formularze.
 szat

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …