Najnowsze informacje

Strzały zatrzymały napastników

Dopiero strzały ze strzelby gładkolufowej ostudziły zapał grupy mężczyzn, którzy w barze przy ulicy Sierpeckiej w Płocku zaatakowali interweniujących policjantów. Do zdarzenia doszło 23 grudnia około godziny 21.30.Funkcjonariusze zostali wezwani, ponieważ w lokalu wybuchła bójka. Kiedy weszli do środka, zniknęły wszelkie podziały pomiędzy bijącymi się mężczyznami i cała agresja została skierowana na stróżów prawa. Napastnicy zaczęli bić, kopać i szarpać policjantów, próbowali im odebrać broń. Dwóch funkcjonariuszy doznało lekkich obrażeń. Kiedy sytuacja stawała coraz bardziej niebezpieczna padł strzał ostrzegawczy z broni gładkolufowej. Nie zrobiło to jednak większego wrażania na jednym z atakujących. Poddał się dopiero po dwóch trafieniach gumowymi kulami w brzuch.
Interwencja zakończyła się zatrzymaniem czterech mężczyzn w wieku od 23 do 35 lat. W tej grupie był mężczyzna, wobec którego policjanci użyli broni. W Wigilię cała czwórka stanęła przed obliczem prokuratora. Co prawda napastnicy na święta zostali wypuszczeni do domów, jednak zastosowano wobec nich dozór policyjny. Za napaść na interweniujących policjantów grozi im do 10 lat więzienia.
To była najpoważniejsza interwencja przeprowadzona przez płocką policję w okresie świątecznym. Chociaż święta minęły spokojnie, to stróże prawa odnotowali wiele interwencji domowych, przeważnie związanych z nadużywaniem alkoholu.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …