Strażnik pod kluczem

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące strażnika z płockiego Zakładu Karnego. To efekt działań policjantów zwalczających korupcję. 34-letniemu Piotrowi O. zarzucono dostarczenie więźniom do cel telefonów komórkowych, narkotyków i alkoholu. Strażnik nie jest jedynym aresztowanym w tej sprawie.Działania policji trwały już od kilku miesięcy, a sygnał o tym, że strażnik może być zamieszany w dostarczanie osadzonym tego, czego mieć nie powinni, wyszedł od jego przełożonych. Policjanci potrzebowali jednak dowodów, żeby dokonać zatrzymań. Piotr O. został złapany w samochodzie razem z 25-letnim Piotrem P. Znaleziono przy nich pół kilograma marihuany.
Dalej trop poprowadził do domu 30-letniego mieszkańca Gostynina Przemysława K. Tu znaleziono prawdziwe „skarby”: marihuanę, amfetaminę, LSD. Część narkotyków była już gotowa do sprzedaży. Ten mężczyzna był według ustaleń policji dostawcą narkotyków.
Teraz cała trójka jest w areszcie. Piotrowi O. postawiono nie tylko zarzut sprzedaży narkotyków, ale też niedopełnienia obowiązków i przekroczenia służbowych kompetencji w celu osiągnięcia korzyści finansowych. Chodzi o to, że za umożliwienie więźniom jednej rozmowy telefonicznej kazał sobie płacić od 400 do 600 złotych. Teraz może spędzić w więzieniu nawet 10 lat, ale już jako osadzony a nie pracownik czuwający nad procesem resocjalizacji.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Płocku

W Płocku – na zaproszenie PKN ORLEN – wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Widowisko …

Dzieci i młodzież bez biletu

Od minionej soboty, 1 września wszystkie dzieci w wieku do 7 lat, a także uczniowie …