Strażnica już działa

Chociaż formalnie jeszcze nie została powołana to Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 3 Państwowej Straży Pożarnej na Podolszycach Północnych już działa. Od poniedziałku 14 listopada pełni tam służbę jeden zastęp z JRG nr 1 przy Gwardii Ludowej.- W budynku działa już ogrzewanie, w ubiegłym tygodniu były podłączane telefony. Zakupiliśmy też część mebli, wstawiamy właśnie wyposażenie kuchni. W nowej jednostce znajdzie się między innymi trzydziestometrowa drabina, wkrótce zaczniemy tam przenosić także środki używane w akcjach ratowniczo – gaśniczych – powiedział st. bryg. Hilary Januszczyk, komendant miejski PSP w Płocku.
W JRG nr 3 docelowo ma pełnić służbę 34 strażaków. Najpierw jednak komendant główny PSP musi powołać jednostkę do życia. Część ratowników zostanie przeniesiona z JRG nr 1 przy Gwardii Ludowej, gdzie właśnie rozpoczął się remont posadzki w części garażowej.
Na Podolszycach Północ będą dyżurowały także zespoły Pogotowia Ratunkowego. Pozwoli to na szybsze udzielanie pomocy zarówno w tej części miasta, jak też w dużej części powiatu ziemskiego.
Warto dodać, że w przyszłym roku ma powstać projekt nowej strażnicy PSP przy Popłacińskiej w Radziwiu.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …