Najnowsze informacje

Sprzątamy po swoich psach!

Na płockich osiedlach oraz w lecznicach weterynaryjnych pojawiły się przygotowane przez Straż Miejską plakaty i ulotki z informacjami o obowiązkach ciążących na właścicielach psów.
W ten sposób strażnicy przypominają, że psy wyprowadzane na spacer, zawsze powinny mieć założony kaganiec i być prowadzone na smyczy. Ze smyczy można spuścić jedynie zwierzaki, które wrócą na komendę swojego pana. Właściciele są także zobowiązani sprzątać po swoich ulubieńcach w miejscach publicznych. Za nieprzestrzeganie tych przepisów grożą mandaty w kwocie od 50 do 500 złotych.
Trzeba też pamiętać o szczepieniu psów przeciw wściekliźnie oraz o tym, że każdy zwierzak musi mieć wszczepiony chip z piętnastocyfrowym numerem identyfikacyjnym.
– Kilka razy w tygodniu nasz patrol wspólnie z koordynatorem programu „Podaj łapę” odwiedza różne rejony miasta. Przy pomocy specjalnego czytnika sprawdzamy czy psy mają wszczepione chipy – powiedziała Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy płockiej Straży Miejskiej.
Właściciele psów, które nie mają elektronicznych identyfikatorów muszą w ciągu siedmiu dni załatwić formalności. Bezpłatnym wszczepianiem chipów zajmują się wyznaczone lecznice weterynaryjne.
Z akcją informacyjną strażnicy zwrócili się na razie do spółdzielni mieszkaniowych i weterynarzy. Na razie przygotowano 500 plakatów i 5 tysięcy ulotek. W najbliższych tygodniach mają one trafić także do innych instytucji publicznych, gdzie z przygotowanymi przez Straż Miejską informacjami będą mogli zapoznać się mieszkańcy miasta. 
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …