Sposób na nielegalne wysypiska śmieci

Reagują na ruch, nagrywają filmy, robią zdjęcia. Nie ma znaczenia, czy jest dzień, czy noc. Płocka Straż Miejska zaczyna wykorzystywać fotopułapki do ustalania osób wyrzucających nielegalnie śmieci.
Kamery dla strażników zakupił Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Płocka. Urządzenia będą pracować przez całą dobę. Mogą wykonywać również zdjęcia w nocy, kiedy wykryją ruch. Podobnym urządzeniem dysponują też strażnicy leśni. – Fotopułapki zostaną zamontowane na drzewach w miejscach, gdzie najczęściej z naszych obserwacji dochodzi do powstawania dzikich wysypisk oraz w tych, które ustalimy wspólnie z Wydziałem Kształtowania Środowiska – mówi rzecznik prasowy Straży Miejskiej st. insp. Jolanta Głowacka.
Fotopułapka to przenośna kamera. – To niewielkie i niepozorne urządzenie nagra filmy i zrobi zdjęcia, które następnie prześle na telefon komórkowy. Po otrzymaniu takiej wiadomości dyżurny Straży Miejskiej podejmie decyzję o interwencji. Fotopułapka reaguje na ruch i uruchamia się dopiero wtedy, kiedy ktoś znajdzie się w jej pobliżu, dlatego może działać przez dłuższy czas bez konieczności częstego ładowania – dodaje Jolanta Głowacka.
Warto dodać, że za podrzucanie śmieci i odpadów grozi kara do 500 złotych.

(jac)
fot. SM

Zobacz kolejny artykuł

Cezary Supeł nowym komendantem

Harcmistrz Cezary Supeł został nowym komendantem Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego. Nowy komendant jest instruktorem …

„Mikołajki” przed ratuszem

Tradycyjnie 6 grudnia, w dniu imienin Świętego Mikołaja przed ratuszem odbędą się płockie „Mikołajki”. Podczas …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.