fot. D. Ossowski

Skwer na Podolszycach już gotowy

Zakończyła się budowa ostatniego etapu pasażu Paderewskiego na Podolszycach Południe. To realizacja jednego z projektów pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Kosztowała 2,6 mln złotych.
W tym roku wykonana została część północna i północno-zachodnia pasażu. Utworzono deptak pomiędzy kościołem na Podolszycach Południe a ul. Czwartaków. W jego centrum powstał teren zielony, czyli park Paderewskiego. Centralnym punktem części parkowej jest fontanna ze szklanym pomostem. Nie brakuje oczywiście zieleni i elementów małej architektury. Atrakcją są instrumenty: deszczowe koło, chime quartet, chime, bębny, tembo. Na wszystkich można grać. Oficjalne otwarcie parku odbyło się w poniedziałek, 1 czerwca.
Pierwsza część pasażu Paderewskiego, od ulicy Czwartaków do lasku brzozowego na Podolszycach Południe powstała kilka lat temu. Potem nic się nie działo. Latem 2013 roku Muniserwis rozpoczął kolejny etap budowy „drugiej ulicy Tumskiej” jak kilka lat temu był określany pasaż. W tym etapie powstał około 200-metrowy odcinek od al. Jana Pawła II do miejsca, w którym w przyszłości ma powstać plac Paderewskiego. Wokół istniejącej kapliczki utworzono niewielki placyk, żeby wyróżnić ten charakterystyczny element osiedla, zachowano rosnące wcześniej drzewa. W ubiegłym roku wykonano część południową i południowo-wschodnią pasażu Paderewskiego. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie Związku Miast Polskich

Z inicjatywy władz Płocka, Związek Miast Polskich powołał stałą komisję partnerstwa publiczno-prywatnego. Spotkanie odbyło się …