Skopali za 6 złotych i komórkę

Funkcjonariusze z komisariatu na Podolszycach zatrzymali dwóch młodych chłopaków, którzy okradli swoich rówieśników. Jeden z podejrzanych trafił na dwa miesiące do aresztu, drugi ma orzeczony dozór policyjny.
– Do rozboju doszło 20 września. Na przystanku koło McDonald’sa czekało na autobus do domu dwóch uczniów płockich szkół. Obaj w wieku 17 i 16 lat byli mieszkańcami gminy Bodzanów. Podeszli do nich dwaj ich rówieśnicy, płocczanie z osiedla Wyszogrodzka. Zażądali pieniędzy i telefonów – powiedział komendant komisariatu na Podolszycach nadkom. Marek Majewski.
Nie skończyło się jednak na samym żądaniu. Napastnicy najpierw grozili, potem zaczęli swoje ofiary bić i kopać. W końcu zabrali telefon komórkowy i 6 złotych.
Policjanci z Podolszyc, jak po nitce do kłębka dotarli najpierw do jednego z podejrzanych, potem do drugiego. Skradziony telefon rozbójnicy szybko sprzedali, ale policjanci odnaleźli także pasera.
Po zatrzymaniu starszy z rozbójników, siedemnastolatek, przyznał się do winy. Jego o rok młodszy wspólnik nie, ale dowody wyraźnie wskazywały na winę obu. Sprawcy usłyszeli zarzuty dokonania rozboju, za co grozi do 12 lat więzienia. Starszy z podejrzanych dodatkowo usłyszał zarzut wpływania na czynności świadka, za co grozi do 5 lat więzienia. Groził bowiem swoim ofiarom, że jeśli poskarżą się policji, to oberwą mocniej niż na przystanku.
– Młodszy dostał dozór policyjny. Dwa razy w tygodniu ma się meldować u nas w komisariacie, jego kolega został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Dla nas to nie koniec sprawy. Wiele wskazuje na to, że 17-letni sprawca ma na sumieniu o wiele więcej: kradzieże elementów samochodowych – lusterek, kołpaków, niszczenie aut, rysowanie karoserii. Sprawdzamy, jaki był zakres jego „działalności”. Jeśli wszystko się potwierdzi, chłopak usłyszy kolejne zarzuty – dodał Marek Majewski.
Policjanci ustalili także pasera, który kupił skradziony na przystanku telefon. On także usłyszy zarzuty.  
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …