Senator Eryk Smulewicz nowym szefem płockiej Platformy

Jeden z najmłodszych senatorów w Polsce, Eryk Smulewicz został wybrany przewodniczącym płockiego koła Platformy Obywatelskiej. Zastąpił na tej funkcji dotychczasowego szefa PO w Płocku, posła Andrzeja Nowakowskiego.

Nowego przewodniczącego wybrało 20 października Walne Zebranie Lokalnego Koła PO w Płocku. Senator Smulewicz był jedynym kandydatem i został wybrany zdecydowaną większością głosów.
Nowy lider PO stawia sobie za cel aktywizację partii w Płocku i zbudowanie programu, który zapewni miastu ekonomiczny rozwój na miarę XXI wieku, nowe miejsca pracy, a także poprawi wizerunek Płocka na zewnątrz oraz znacznie usprawni komunikację w mieście.
– Płock znany jest, niestety, jako zwycięzca w plebiscycie na „bubel roku” (za ciągnącą się w nieskończoność budowę mostu), fatalne drogi i upadające zakłady pracy – powiedział po wyborze na przewodniczącego Eryk Smulewicz. – Zaprzepaszczono wiele szans, które stały przed miastem otworem, czego widomym dowodem jest upadek Zakładów Mięsnych czy zupełnie wirtualny Park Technologiczny. Potężne pieniądze idą na festiwale i zabawy, a jeśli chodzi o prawdziwe problemy płocczan, rozwój ekonomiczny, nowe miejsca pracy, czy nowoczesną oświatę nie robi się prawie nic. Świat nam ucieka, podobnie jak młodzi mieszkańcy, którzy masowo opuszczają Płock. Trzeba to jak najszybciej zmienić, bo za kilka lat może być za późno.
Nowy lider Platformy ma 35 lat, jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej, skończył MBA i był ekspertem Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu.
Od 2006 do 2007 pełnił mandat radnego Rady Miasta Płocka, a od października 2007 jest senatorem RP. Działa między innymi w senackiej Komisji Gospodarki Narodowej, komisji „Przyjazne Państwo”, zespole ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz Senackim Zespole Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Walne Zebranie Lokalnego Koła PO w Płocku dokonało też zmian w zarządzie płockiej Platformy. Weszli do niego kanclerz Wyższej Szkoły Zawodowej Roman Siemiątkowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Artur Jaroszewski oraz Jan Zawadzki.  
(t)

Zobacz kolejny artykuł

BMW w płockiej policji

Płoccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dysponują nowym narzędziem do walki z drogowymi piratami. Nieoznakowany …

Sportowy sukces płockich policjantów

Drużyna policjantów z Płocka uczestniczyła w mistrzostwach Polski służb mundurowych w wieloboju siłowym w Toruniu. …