Ścieżka do końca wakacji

Trwa budowa drogi rowerowej na ul. Mickiewicza i Tysiąclecia. Będzie miała długość 1,8 kilometra.
Dziś mamy w Płocku 43,684 km dróg rowerowych oraz 12 km szlaków rowerowych. W najbliższych miesiącach długość dróg rowerowych znacznie się zwiększy. Statystykę tę zdecydowanie poprawi powstająca obecnie magistrala rowerowa wzdłuż al. Jachowicza, Piłsudskiego i ul. Wyszogrodzkiej.
Od kilku dni trwają też prace przy budowie kolejnej drogi rowerowej: ścieżki wzdłuż ul. Mickiewicza i Tysiąclecia. – Jest ona jednym z pięciu składników tzw. programu mobilności miejskiej, na który składa się przebudowa ul. Łukasiewicza, kupno 40 wiat przystankowych, 25 autobusów hybrydowych oraz budowa parkingu przy ul. Bielskiej. A na koniec – właśnie droga rowerowa wzdłuż Mickiewicza oraz Tysiąclecia wraz z przebudową skrzyżowania ul. Tysiąclecia z Łukasiewicza. Koszt realizacji całego programu szacujemy na ponad 92 mln zł. 80 procent kosztów kwalifikowanych pokryjemy z dotacji z Unii Europejskiej – informuje Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu współpracy z mediami.
Budowa drogi rowerowej wzdłuż Mickiewicza i Tysiąclecia wiązać się będzie z przebudową sygnalizacji świetlnej na wielu skrzyżowaniach: Mickiewicza z Kochanowskiego oraz Tysiąclecia z Bielską, Przemysłową, Rembielińskiego, Zgliczyńskiego i – na koniec – z Łukasiewicza.
Przedsięwzięcie to będzie kosztować ponad 15 mln zł. Czas realizacji to koniec wakacji.

(jac)
fot. UMP

Zobacz kolejny artykuł

Mieszkańcy Rutskich nie kryją niezadowolenia

W Płocku znajdziemy wiele murali – tych wykonanych przez uznanych artystów, ale także przez lokalnych …