Najnowsze informacje

Samochód uderzył w pociąg

Cztery osoby zmarły, a piąta przebywa w szpitalu – tak skończyło się zderzenie seata toledo z lokomotywą, ciągnącą 38 pustych cystern kolejowych. Wypadek miał miejsce na niestrzeżonym, ale oznakowanym przejeździe kolejowym w Młotkowie, w gminie Zawidz.Sierpeccy policjanci zastawiają się jak doszło do wypadku, ponieważ auto uderzyło w tylne koło lokomotywy.
– Przejazd nie jest strzeżony, ale oznakowanie jest prawidłowe. Stoi znak „Stop”, jest też „Krzyż Św. Andrzeja”. Samochodem jechało pięcioro młodych ludzi w wieku od 17 do 19 lat – powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu Mariusz Słupecki.
Samochodem jechały trzy młode kobiety i dwóch mężczyzn. Kiedy na miejsce wypadku przyjechali sierpeccy strażacy, najpierw musieli wydobyć trzy osoby z leżącego dziesięć metrów od przejazdu samochodu. Jedna z tych osób zginęła na miejscu, dwie pozostałe zostały przewiezione do szpitala. Kiedy auto postawiono już na kołach, okazało się, że pod spodem, przygniecione konstrukcją leżały jeszcze dwie kobiety, jedna z nich także zginęła na miejscu.
Spośród dwóch mężczyzn i jednej kobiety przewiezionych do szpitala przeżyła tylko jedna osóba. 18-letni chłopak jest w ciężkim stanie, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo i tylko na podstawie jego zeznań policja będzie mogła ustalić okoliczności wypadku.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …