Są dwie oferty na przebudowę „Dołka”

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej opublikował informację z otwarcia ofert na „Modernizację kompleksu lokali użytkowych przy ulicy Miodowej 8 w Płocku”.
O wykonanie przebudowy popularnego „Dołka” starają się dwie firmy: AM-FOR z Włocławka z ceną 3 185 700 złotych brutto oraz EURODOM z Tłuchówka (z siedzibą w Płocku przy ul. Zglenickiego 18) z kwotą 3 677 700 złotych brutto. Obie firmy deklarują zakończenie prac do 15 listopada tego roku, chociaż druga z firm deklaruje skrócenie czasu prac o cztery tygodnie.
W obiekcie oprócz sklepów i punktów usługowych znajduje się Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta oraz siedziba rady mieszkańców osiedla Miodowa. Kompleks przy ul. Miodowej 8 składa się z trzech połączonych ze sobą budynków, w których zostały wydzielone w sumie 24 lokale. Łączna powierzchnia użytkowa to blisko 2 tysiące metrów kwadratowych.
Projekt remontu przygotowała pracownia Abrys. Na realizację prac czasu nie będzie wiele, mają się zakończyć do 15 listopada tego roku. – Zużyty technicznie budynek wybudowany około 1970 roku wymaga gruntownej modernizacji i rekonstrukcji oraz przystosowania do obecnie obowiązujących przepisów technicznych. W złym stanie technicznym są głównie elementy konstrukcyjne obiektu, takie jak: podesty, schody, murki oporowe, ściany zewnętrzne oraz stalowa stolarka okienna i drzwiowa. Obecnie budynek jest użytkowany przez najemców prowadzących w nim działalność handlową, usługową i biurową – czytamy w dokumentacji przetargowej.
Podczas prac remontowych ma zostać dobudowany taras przy lokalu gastronomicznym, pomieszczenie sanitarne, teletechniczne, pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Będzie też winda oraz monitoring. Wymienione zostaną okna i drzwi, docieplone będą także ściany zewnętrzne. Przebudowane zostaną główne schody od strony ulicy Miodowej, planowana jest też przebudowa obiektu. Przewidziano także przesadzenia drzew i krzewów oraz nasadzenia nowych roślin w miejsce tych, które zostaną wycięte.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Uratowali 28-latka

Szybka reakcja gostynińskich policjantów zapobiegła tragedii. Odnaleźli w lesie 28-latka, który chciał targnąć się na …