Najnowsze informacje

Rusza akcja „TP”

Rozpoczynamy kolejną edycją konkursu „Zostań przyjacielem ptaków”. Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w jej finiszu nagrodami rzeczowymi obdarujemy uczestników indywidualnych i zbiorowych tego konkursu.
To już piąta edycja konkursu-akcji „Zostań przyjacielem ptaków”. Dla szkół, klas szkolnych, przedszkoli, organizacji szkolnych oraz osób indywidualnych mamy propozycję nie do odrzucenia. Każdy uczestnik (zbiorowy lub indywidualny), który przez cztery miesiące (od grudnia 2006 do marca 2007 roku włącznie) będzie dokarmiał ptaki, prowadził dzienniczek informacji, a potem na adres redakcji prześle raport z każdego miesiąca pomocy, ma szansą otrzymać nagrodę. Nagrodzeni zostaną ci uczestnicy, którzy prześlą najciekawsze i najbardziej rzetelne raporty. Uwaga! Prosimy nie wykonywać zbyt wielu prac plastycznych o ptakach. Najważniejszy jest sam raport, w którym zostaną dokładnie opisane prace związane z dokarmianiem. W raporcie może znajdować się dokumentacja zdjęciowa. Nie możemy zdradzić, jakie nagrody otrzymają nasi uczestnicy w tym sezonie, ale w ubiegłych latach nagrodami były m.in. teleskopy i aparaty fotograficzne.
Uwaga! Prosimy nie dołączać do raportu obszernych opisów ptaków, mają one niewielki związek z ideą konkursu. A jest ona ambitna – chcemy zaangażować do udziału w nim jak największą liczbę uczestników. Mamy nadzieję, że w regionie nie zabraknie osób i organizacji, które zobowiążą się do dokarmiania ptaków w ciągu całej zimy. I niech nie zmyli nas obecna pogoda – gdy się skończy i gdy przyjdą mrozy, ptaki nie obędą się bez naszej pomocy.
Każdy, kto chce zgłosić swój udział w konkursie, powinien przesłań na adres: Redakcja „Tygodnika Płockiego”, ul. Stary Rynek 27, 09-400 Płock uzupełniony kupon zgłoszeniowy, który zamieszczać będziemy w kilku kolejnych numerach „TP”. Informacje o konkursie można też uzyskać pod nr tel. (0-24) 262-55-88 u red. Elżbiety Grzybowskiej.  
(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …