Najnowsze informacje

Roztańczone fanki futbolu

Mnóstwem pochwał i podziękowań zarówno od kibiców, jak i zawodników polskiej reprezentacji piłki nożnej, zakończył się występ płockich cheerleaderek na meczu Polska-Belgia. Same są fankami nie tylko tańca, ale i polskiego futbolu, dlatego bez problemu potrafiły zachęcić 50 tysięcy kibiców do wspaniałej zabawy i dopingowania biało-czerwonych, podczas historycznego meczu na chorzowskim stadionie.
Występ na meczu Polska-Belgia był jak dotąd najważniejszym w karierze płockich cheerleaderek z zespołu „Impresja”. – Przeżycie było ogromne, bo pierwszy raz dziewczyny tańczyły dla tak dużej publiczności. Były przejęte i zachwycone. Ale wspaniała atmosfera, jaka była na stadionie, doping ze strony kibiców, dały dziewczynom pewność, że ich obecność na stadionie także dodała skrzydeł piłkarzom – mówiła Katarzyna Sylwestrzak, choreograf zespołu.
Przygotowania do występu rozpoczęły się już w wakacje na obozie sportowo-tanecznym. Wtedy zaprzyjaźniony zespół Atria – Chorzów zaproponował płockim cheerleaderkom występ na, jak się dziś okazuje, historycznym meczu. Od razu rozpoczęły się prace nad przygotowaniem układów prezentowanych na początku i w przerwie meczu, choreografią i muzyką. – Udało nam się połączyć najlepsze, najciekawsze piosenki stadionowe i piłkarskie miksy z układem choreograficznym oraz zagrzać piłkarzy, a kibiców, od których zespół otrzymał wiele podziękowań, zachęcić do wspólnej doskonałej zabawy – wspominała przygotowania Katarzyna Sylwestrzak.
Układ, który zespół „Impresja” zaprezentował na meczu Polska-Belgia, można było oglądać również na otwarciu Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Łącku, które zostały zainaugurowane w miniony weekend. A w najbliższych tygodniach przed płockimi cheerleaderkami tygodnie ciężkiej pracy. Rozpoczynają przygotowania do występu na marcowej gali kick boxingu oraz udziału w czerwcowych mistrzostwach Polski cheerleaderek.
„Impresja” powstała w czerwcu 2002 roku. Obecnie w jej skład wchodzi pięć tanecznych grup wiekowych. Główny zespół tworzą dwie grupy taneczne: średnia do 18 roku życia (około 20 dziewczyn) i starsza powyżej 18 lat (około 20 dziewczyn).  
rad

Zobacz kolejny artykuł

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …

Medal „Laude Probus” dla kuszników i autorki

Do grona laureatów honorowego wyróżnienia – medalu „Laude Probus” dołączyli nowi uhonorowani. „Zasługującymi na pochwałę” …