Rozbudowa ulicy Wyszogrodzkiej w kierunku Warszawy

Poszerzenie ulicy Wyszogrodzkiej na odcinku od Podolszyc do granic miasta jest przez mieszkańców oczekiwane od dawna. Do tej pory nie udało się rozwiązać tego problemu, ale nareszcie jest szansa.
Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta radni wyrazili zgodę na zawarcie porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. – Myślę, że rozbudowa ulicy Wyszogrodzkiej to perspektywa roku 2019 lub 2020. Porozumienie sankcjonuje prowadzone od kilku lat negocjacje i daje nam przekonanie, że droga będzie mogła zaistnieć. Miasto nie uchylało się od współfinansowania inwestycji, czekaliśmy tylko na ruch GDDKiA – komentuje szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej Artur Kras. – GDDKiA sfinansuje część drogi leżącą poza granicami miasta i przejmie jej utrzymanie po wybudowaniu. Po stronie miasta koszty budowy to będzie rząd kilkunastu milionów złotych. Te pieniądze są już zabezpieczone od kilku lat w wieloletnim planie finansowym.
Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski przypomina, że rozmowy z GDDKIA trwały od trzech lat. – Zdążyliśmy w tym czasie przebudować ulicę Harcerską. GDDKiA chce przebudować drogę krajową nr 62 od Wyszogrodu do Płocka. My będziemy partycypować w części znajdującej się w granicach miasta. Porozumienie zostanie podpisane niezwłocznie po przyjęciu uchwały w tej sprawie – mówi.
Przyjęta w ubiegłym tygodniu przez Radę Miasta Płocka uchwała podlega publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego, zacznie obowiązywać po 14 dniach od tej publikacji. – Porozumienie mówi o tym, że mamy otwartą drogę na przebudowę ulicy Wyszogrodzkiej na tyle pasów, ile oczekują mieszkańcy Podolszyc, Borowiczek i Imielnicy, a tym samym poszerzenie jezdni wylotowej w kierunku Warszawy – komentuje Tomasz Kominek z PSL.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Uratowali 28-latka

Szybka reakcja gostynińskich policjantów zapobiegła tragedii. Odnaleźli w lesie 28-latka, który chciał targnąć się na …