Najnowsze informacje

Rodzinna kradzież

Mariusz G. i jego żona Justyna zostali zatrzymani przez ochronę hipermarketu Auchan podczas kradzieży sprzętu rtv, agd i ubrań. Przedsiębiorcze małżeństwo przez cztery godziny krążyło pomiędzy sklepowa halą a stojącym na parkingu volkswagenem golfem. Cały czas przyglądali im się ochroniarze, śledzący za pomocą kamer to, co się dzieje w sklepie.
Małżeństwo z Iłowa chciało uchodzić za spokojną rodzinę i żeby odsunąć od siebie wszelkie podejrzenia zabrało na te nietypowe zakupy dwoje swoich dzieci: sześcioletnią Olę i półrocznego Mateuszka. Nikt nie chce mówić o szczegółach przestępczego procederu, wiadomo jedynie, że na halę sklepową wracali kilka razy, aż do czasu gdy cierpliwość ochrony wyczerpała się i na miejsce wezwano policję. W samochodzie podejrzanych znaleziono artykuły o wartości ponad 1 tysiąca złotych.
Pomysłowość złodziei okradających hipermarkety nie zna granic. Płoccy policjanci wspominają mieszkańców Sierpca, którzy w ubiegłym roku przyjechali na „zakupy” do Auchan.
– Najpierw kupili artykuły spożywcze o wartości 240 złotych i zanieśli je do stojącego na parkingu „maluszka”. Po kilku minutach wrócili do sklepu i z półek wzięli te same towary co poprzednio, na taką samą kwotę i spokojnie wyszli na parking, ale tym razem omijając kasy – opowiada jeden z policjantów.
Sierpczanie kursowali tak aż do czasu, gdy ktoś z ochrony zorientował się, że jeden z fiatów 126p jest po brzegi wyładowany artykułami spożywczymi. Wtedy się okazało, że pojazd należy do przedsiębiorczych mieszkańców Sierpca, którzy posługując się jednym paragonem wynieśli z hipermarketu towar o wartości ponad 2 tysięcy złotych.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …