Remont do końca roku

Od kilku tygodni trwa remont mostu na rzece Bzurze w miejscowości Kamion (gmina Młodzieszyn, powiat Sochaczew), na drodze wojewódzkiej nr 575 Płock – Kamion – Kazuń. Z tego powodu samochody o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 5 ton powinny kierować się na Wyszogród i Sochaczew.
Inwestorem remontu jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Na remontowanym moście odbywa się ruch wahadłowy pojazdów osobowych. Niestety, nie wszyscy kierowcy ciężarówek przestrzegają zakazu i również po nim jeżdżą. Remont był niezbędny z powodu złego stanu technicznego budowli, zwłaszcza po ostatnim lecie: – Robotnicy drogowi rozpoczęli od rozbiórki górnego pokładu i zdjęcia warstwy nawierzchni bitumicznej – mówi Jadwiga Feliniak, kierownik obwodu drogowego MZDW w Sannikach. – Będzie także wymieniany cały pokład dolny. Jest to konieczne, ponieważ podtrzymujące most drewniane przęsła są w złym stanie technicznym.
Remont ma charakter doraźny a w opracowywanym obecnie projekcie modernizacji drogi nr 575 znajduje się budowa zupełnie nowego mostu. Most w Kamionie był drewniany i takim pozostanie, ale wszystko wskazuje na to, że za 2-4 lata stanie się solidnym mostem żelbetonowym.  
(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Płocku

W Płocku – na zaproszenie PKN ORLEN – wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Widowisko …

Dzieci i młodzież bez biletu

Od minionej soboty, 1 września wszystkie dzieci w wieku do 7 lat, a także uczniowie …