Rekordzista z Królewieckiej

Trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 21-letni Cezary J., któremu policja zarzuca popełnienie 34 przestępstw. Wpadł dzień po tym, gdy 11 października ukradł laptopa z pomieszczeń biurowych na ulicy Królewieckiej. W biurze były dwie kobiety, które próbowały go zatrzymać, ale jedną uderzył w szyję, a drugą ciągnął po chodniku.Cezary J. nie dawał jednak za wygraną do samego końca. Kiedy policjanci wyprowadzali go z sądu, wykorzystał moment ich nieuwagi i uciekł.
– Żaden z przechodniów nie zwrócił uwagi na mężczyznę z kajdankami na rękach, który biegł ulicą Grodzką – oficer płockiej policji podkom. Karol Dmochowski nie kryje żalu, że płocczanie nie chcieli pomóc policji.
Ucieczka trwała dość długo, funkcjonariusze dopadli zbiega dopiero półtorej godziny późnej, w rejonie ulicy Miodowej. Kiedy już mogli z nim spokojnie porozmawiać, zachowując prawdopodobnie wzmożone środki ostrożności, okazało się, że podejrzany ma na sumieniu rozbój, kradzież rozbójniczą i 32 kradzieże. Nie gardził niczym. Zabierał biżuterię i pieniądze z pokoi biurowych, aptek i kas fiskalnych w sklepach.
W ręce policji wpadli także siedemnastoletni Krzysztof M. i dwudziestoletni Kamil J. Są podejrzani o pobicie na Wzgórzu Tumskim dwóch szesnastolatków, którym zabrali zegarek i telefon komórkowy. Starszy z mężczyzn został aresztowany na trzy miesiące, a młodszy musi regularnie meldować się w komendzie policji.
Zatrzymano także dziewiętnastoletniego Dariusza M., który zabrał nieletniemu telefon komórkowy i dla poparcia swoich racji uderzył pokrzywdzonego. Wobec podejrzanego sąd zastosował dozór policyjny.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Płocku

W Płocku – na zaproszenie PKN ORLEN – wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Widowisko …

Dzieci i młodzież bez biletu

Od minionej soboty, 1 września wszystkie dzieci w wieku do 7 lat, a także uczniowie …