Rajdy z parafii

Pierwszy rodzinny rajd rowerowy szlakiem sąsiednich parafii ks. Franciszek Stepnowski – proboszcz z Radzanowa, zorganizował w maju, ostatni – w październiku. I chyba nie mógł wymyślić nic lepszego – rowerowe imprezy cieszyły się ogromną frekwencją, a dodatkowe atrakcje czyniły je jeszcze ciekawszymi.
Pomysł przyszedł z południa Polski: – Byłem kiedyś w górach i tam organizowano rajd rowerowy na św. Jakuba. Pomyślałem, że my również możemy coś takiego zrobić na św. Floriana – patrona parafii w Radzanowie – zwierza się ks. Stepnowski. Pomysł skutecznie wcielił w życie. Od maja do października odbyło się sześć rajdów rodzinnych do: Miszewka, Święcieńca, Miszewa Murowanego, Bodzanowa, Blichowa, Łętowa, Daniszewa, Bulkowa i Rogozina. Zazwyczaj rajdy kończyły się spotkaniem przy grillu (sponsorzy chętnie wspierają parafialną inicjatywę). Najdłuższy (42 km) był do Daniszewa i Bulkowa, najliczniejszy pierwszy – do Miszewka i Święcieńca – na rowery wsiadło 163 parafian. W każdej parafii rajdowcy zwiedzają miejscowe kościoły, w Rogozinie gościły u sióstr zakonnych ze Zgromadzenia Wspólnoty Krwi Chrystusa. Dwukrotnie rajdy kończyły się dyskoteką w radzanowskim Gminnym Ośrodku Kultury. Na rowery wsiadają parafianie i VIP-y.
Organizacja rajdów jest profesjonalna: – Zawsze jedzie za nami samochód Ochotniczej Straży Pożarnej – jeżeli ktoś traci siły, może nim wrócić do Radzanowa. Mamy także wsparcie miejscowej policji – opowiada ks. Franciszek Stepnowski.
Już zaplanowano pierwszy rajd na rok przyszły – będzie 9 maja 2007 r. do Słupna. I już są chętni do uczestnictwa w nim. Wystarczy mieć dobry rower i dobry humor.  
(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …