Najnowsze informacje
fot. T. Radwańska-Justyńska

W przyszłym roku będą nowe wiaty

W styczniu powinniśmy poznać firmę, która dostarczy i zamontuje wiaty na 40 przystankach w Płocku Na razie trwa przetarg.
Dostawca najpierw będzie musiał zdemontować 37 wiat, które stoją na przystankach i zastąpić je nowymi. Zamówienie obejmuje doposażenie czterech wiat, które już są zamontowane, w oświetlenie rozkładów jazdy i gablot na reklamy i ogłoszenia. Ponadto mają zostać wykonane dwa słupki przystankowe, które zostaną zamontowane na przystankach autobusowych przy dworcu PKP/PKS oraz na pl. Obrońców Warszawy naprzeciw delegatury Urzędu Wojewódzkiego.
Nowe wiaty staną na przystankach przy ulicach: Wyszogrodzkiej, Medycznej, Dobrzyńskiej, Kolegialnej, Sienkiewicza, Bielskiej, Chopina, al. Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Gałczyńskiego, Narodowych Sił Zbrojnych, Ciechomickiej, al. Jana Pawła II, al. Kilińskiego, Al. Kobylińskiego, Lachmana, Łukasiewicza, Kolejowej, Kościelnej i Mościckiego.
Nowe wiaty przystankowe zostaną zakupione w ramach realizowanego w Płocku programu mobilności miejskiej. Na jego realizację miasto dostało w październiku tego roku unijne dofinansowanie w kwocie 66,5 mln złotych. Cały program ma kosztować blisko 92,5 mln złotych. Obejmuje zakup 25 autobusów hybrydowych i 40 wiat przystankowych. Przy ulicy Bielskiej powstanie parking na 223 auta z miejscami dla 100 rowerów. Przebudowana zostanie ulica Łukasiewicza od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia do ul. Długiej, gdzie powstanie turborondo. Wzdłuż ulic Tysiąclecia i Mickiewicza zostaną wybudowane ścieżki rowerowe.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …

Medal „Laude Probus” dla kuszników i autorki

Do grona laureatów honorowego wyróżnienia – medalu „Laude Probus” dołączyli nowi uhonorowani. „Zasługującymi na pochwałę” …