Przyjeżdża prezydent Polski

Płocka Solidarność otrzymała potwierdzenie z kancelarii prezydenta, że Andrzej Duda weźmie udział w obchodach 40. rocznicy wydarzeń Czerwca’76 w Płocku. Prezydent przyjedzie do Płocka w niedzielę, 19 czerwca.
Prezydent Andrzej Duda jest honorowym patronem płockich obchodów. W komitecie honorowym uroczystości znaleźli się Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”, biskup płocki Piotr Libera, wicepremier Piotr Gliński, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, marszałek Mazowsza Adam Struzik, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, prezes IPN Łukasz Kamiński, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL Jacek Pawłowicz.
Upamiętnienie płockich protestów z czerwca 1976 r. rozpocznie się już w piątek, 17 czerwca. Tego dnia o godz. 12.00 w auli Urzędu Miasta odbędzie się konferencja naukowa „40. rocznica Czerwca’76”. Wśród prelegentów znaleźli się Zofia Romaszewska, prof. Jerzy Eisler, Jacek Pawłowicz. W ratuszu zostanie także otwarta wystawa „Czerwiec 1976 Radom-Ursus-Płock”.
W sobotę, 18 czerwca o godz. 17.00 zostaną złożone kwiaty przy pamiątkowym kamieniu przy bramie nr 2 PKN Orlen. Pół godziny później odsłonięta będzie pamiątkowa tablica na budynku Książnicy Płockiej. O godz. 18.00 na Starym Rynku rozpocznie się inscenizacja wydarzeń Czerwca’76. Natomiast o godz. 19.00 ruszą koncerty zespołów Oddział Zamknięty i Lombard.
W niedzielę, 19 czerwca uroczystości, w których weźmie udział prezydent Andrzej Duda, rozpoczną się o godz. 11.00 od złożenia kwiatów przy pomniku ofiar protestów robotniczych i błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki przy Stanisławówce. Stamtąd uczestnicy obchodów przejdą na Stary Rynek, gdzie o godz. 12.00 rozpocznie się msza święta koncelebrowana przez biskupa Piotra Liberę. Sponsorami rocznicowych obchodów są m.in. PKN Orlen. Urząd Miasta Płocka i PZU. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Przetarg na remont mostu

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont mostu im. Legionów Piłsudskiego. W ramach prac drogowcy …