Przy Parku Północnym powstanie boisko i kort

W sąsiedztwie Parku Północnego powstanie boisko do siatkówki i kort tenisowy. To kolejny projekt realizowany na Podolszycach Północ w ramach budżetu obywatelskiego.
Na razie Urząd Miasta szuka wykonawcy dokumentacji projektowej oraz kosztorysowej. W dokumentacji przetargowej są opisane wskazania dla wykonawcy.
Kort tenisowy wraz z wybiegami tylnymi i bocznymi ma mieć wymiary 36 na 19 metrów. Będzie ogrodzony siatką o wysokości minimum 5 metrów. Będzie wyposażony w siatkę, słupki aluminiowe z mechanizmem naciągowym mocowanym w tulejach z certyfikatem bezpieczeństwa min. B, stanowisko dla sędziego na podwyższeniu, ławeczki dla zawodników i obserwatorów oraz kosze na torbę i piłeczki. Nawierzchnia kortu będzie wykonana z materiałów charakteryzujących się wysokim stopniem elastyczności i sprężystości np. z masy poliuretanowej bądź akrylowej lub sztucznej trawy, z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne.
Boisko do siatkówki będzie miało wymiary 18 na 9 metrów. Powierzchnia boiska powinna być płaska, pozioma i jednolita. Boisko i wolna strefa będą różnić się kolorami. Boisko zostanie wykonane z materiałów charakteryzujących się wysokim stopniem elastyczności i sprężystości np. z masy poliuretanowej bądź akrylowej z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, ogrodzone siatką min. 5 m wys. z odpowiedniego tworzywa lub drutu powlekanego. Ogrodzenie stosowane do tego typu zabudowy, tak żeby w terenie zmieściły się dodatkowe elementy zabudowy, m.in. mała trybuna, ławeczki (dwa rzędy).
Ze względu na wysoki poziom wód gruntowych wykonawca będzie musiał zaprojektować drenaż terenu.
Dokumentacja ma być gotowa do 4 czerwca tego roku. Kolejnym krokiem będzie wybór wykonawcy prac budowlanych.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie Związku Miast Polskich

Z inicjatywy władz Płocka, Związek Miast Polskich powołał stałą komisję partnerstwa publiczno-prywatnego. Spotkanie odbyło się …