Przy Parku Północnym powstanie boisko i kort

W sąsiedztwie Parku Północnego powstanie boisko do siatkówki i kort tenisowy. To kolejny projekt realizowany na Podolszycach Północ w ramach budżetu obywatelskiego.
Na razie Urząd Miasta szuka wykonawcy dokumentacji projektowej oraz kosztorysowej. W dokumentacji przetargowej są opisane wskazania dla wykonawcy.
Kort tenisowy wraz z wybiegami tylnymi i bocznymi ma mieć wymiary 36 na 19 metrów. Będzie ogrodzony siatką o wysokości minimum 5 metrów. Będzie wyposażony w siatkę, słupki aluminiowe z mechanizmem naciągowym mocowanym w tulejach z certyfikatem bezpieczeństwa min. B, stanowisko dla sędziego na podwyższeniu, ławeczki dla zawodników i obserwatorów oraz kosze na torbę i piłeczki. Nawierzchnia kortu będzie wykonana z materiałów charakteryzujących się wysokim stopniem elastyczności i sprężystości np. z masy poliuretanowej bądź akrylowej lub sztucznej trawy, z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne.
Boisko do siatkówki będzie miało wymiary 18 na 9 metrów. Powierzchnia boiska powinna być płaska, pozioma i jednolita. Boisko i wolna strefa będą różnić się kolorami. Boisko zostanie wykonane z materiałów charakteryzujących się wysokim stopniem elastyczności i sprężystości np. z masy poliuretanowej bądź akrylowej z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, ogrodzone siatką min. 5 m wys. z odpowiedniego tworzywa lub drutu powlekanego. Ogrodzenie stosowane do tego typu zabudowy, tak żeby w terenie zmieściły się dodatkowe elementy zabudowy, m.in. mała trybuna, ławeczki (dwa rzędy).
Ze względu na wysoki poziom wód gruntowych wykonawca będzie musiał zaprojektować drenaż terenu.
Dokumentacja ma być gotowa do 4 czerwca tego roku. Kolejnym krokiem będzie wybór wykonawcy prac budowlanych.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Jedziesz zaśnieżonym samochodem? Mandat nawet 500 złotych!

Kurtyna śnieżna ograniczająca widoczność to poważne zagrożenie dla kierowców. Powstaje ona, gdy przed nami jedzie …

Płocka firma pomaga TOPR-owi

Śmigłowiec Sokół W-3 to maszyna od wielu lat używana przez ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. …