Przy cmentarzu komunalnym powstanie kolejny parking

Budowa kolejnego parkingu przy cmentarzu komunalnym jest jedną z inwestycji, która będzie realizowana w ramach programu zrównoważonej mobilności miejskiej.
W przetargu na realizację tej inwestycji wpłynęła jedna oferta. Złożyła ją firma Zielony Ogród ze Słupna. Proponowana cena to 2 949 500 złotych, natomiast kwota, jaką dysponuje Urząd Miasta, to 2 756 496,62 złotych. – Będziemy starali się zwiększyć kwotę na wykonanie inwestycji i zrealizować ją oraz rozliczyć do końca czerwca tego roku – mówi Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu współpracy z mediami. – To będzie pierwszy w Płocku parking w formule „parkuj i jedź”, gdzie swoje samochody i rowery będą mogły zostawiać osoby między innymi dojeżdżające do Płocka i do centrum miasta dostać się komunikacją publiczną.
Na realizację inwestycji płocki samorząd pozyskał dopłatę ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. To szersze przedsięwzięcie obejmujące między innymi zakup autobusów hybrydowych, przebudowę fragmentu ulicy Łukasiewicza oraz budowę ścieżek rowerowych wzdłuż ulic Tysiąclecia i Mickiewicza.
Jesienią 2015 roku przy cmentarzu komunalnym został oddany do użytku parking na około 100 aut. Teraz zostanie on rozbudowany. – Inwestycja została podzielona trzy etapy. Pierwszy zrealizowaliśmy w 2015 roku. Teraz przystępujemy do prac nad kolejnymi. Docelowo parking ma pomieścić 315 samochodów. Około 30 miejsc ma być przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Będą też stojaki i przypięcia na w sumie 100 rowerów – dodaje Hubert Woźniak.
Zakończenie robót zaplanowano na 29 czerwca tego roku. Do końca lipca wykonawca będzie musiał uzyskać i dostarczyć do Urzędu Miasta pozwolenie na użytkowanie nowego parkingu.
Nawierzchnia parkingu ma być wykonana z płyt ażurowych. Zamontowane zostaną ławki parkowe i kosze na śmieci. Powstanie też brakujący odcinek kanalizacji deszczowej do odwodnienia terenu.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Uratowali 28-latka

Szybka reakcja gostynińskich policjantów zapobiegła tragedii. Odnaleźli w lesie 28-latka, który chciał targnąć się na …