Najnowsze informacje

Przetarg rozstrzygnięty

Konsorcjum firm Budimex Dromex i Polbud Pomorze wygrało przetarg na wykonawcę dróg dojazdowych do nowej przeprawy mostowej w Płocku. Prace mają być wykonane za 106 mln złotych brutto.Po powiadomieniu uczestników przetargu i rozstrzygnięciu mają oni siedem dni na złożenie ewentualnych protestów. Po tym terminie oceną przetargu zajmie się Urząd Zamówień Publicznych, który ma 14 dni na wydanie decyzji, czy wszystkie procedury zostały przeprowadzone prawidłowo. Jeśli nie będzie protestów ze strony przegranych i zastrzeżeń UZP, to za około cztery tygodnie miasto będzie mogło z wykonawcą podpisać umowę.
Jest więc szansa, że zwycięskie konsorcjum może wejść na plac budowy w ostatnich dniach listopada. Od tego momentu będzie miało dwanaście miesięcy na wybudowanie dróg dojazdowych łączących nowy most z ulicami Wyszogrodzką i Dobrzykowską.
Oprócz zwycięzców w drugim etapie przetargu wzięły udział konsorcja, których liderami były warszawski Strabag, Mota – Engil z Portugalii oraz płockie Mosty.
W ostatnich dniach na nowym moście, który jest już prawie gotowy, trwały próby obciążeniowe. Po moście jeździły wyładowane po brzegi ciężarówki, a inżynierowie wyposażeni w specjalistyczny sprzęt obserwowali, czy most wytrzyma obciążenia. Próby wypadły pomyślnie.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …