Przetarg na remont mostu

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont mostu im. Legionów Piłsudskiego. W ramach prac drogowcy chcą między innymi wymienić dylatacje, nawierzchnię wraz z izolacją oraz barierki. Oferty można składać do 15 kwietnia. MZD chce skończyć prace do 30 września.

Już kilkukrotnie informowaliśmy, że na ten rok zaplanowany został remont Mostu Legionów Józefa Piłsudskiego. Okazja jest dobra, ponieważ w związku z kompleksowym remontem przejazd al. Kilińskiego i tak będzie niemożliwy.
Szacowany koszt remontu mostu to kwota około 9 mln złotych. W budżecie miasta na ten cel zabezpieczono kwotę 4,5 mln złotych. Drugie tyle miasto chce pozyskać z budżetu państwa – z rezerwy subwencji ogólnej Ministra Infrastruktury.
Do wykonania jest wymiana nawierzchni, izolacji pod nią, balustrad i barierek energochłonnych. Potrzebna jest też wymiana dylatacji. To najbardziej kłopotliwy element, ponieważ dylatacje są produkowane na indywidualne zamówienie.
Mamy też informację dla rowerzystów. Budowa ścieżki rowerowej, podwieszonej pod starym mostem, nie wyszła poza fazę koncepcji. Będzie to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, wstępne wyliczenia mówią o kwocie 10 mln złotych, co oznacza, że może być droższa od remontu mostu.

(jac)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie Związku Miast Polskich

Z inicjatywy władz Płocka, Związek Miast Polskich powołał stałą komisję partnerstwa publiczno-prywatnego. Spotkanie odbyło się …