Najnowsze informacje

Przedszkolaki i las

Miejskie Przedszkole nr 4 w Gostyninie od lat troszczy się o okoliczne lasy: zbiera pokarm dla zwierząt, zimą karmi ptaki, porządkuje tereny leśne. Raz w roku podsumowuje te poczynania podczas przeglądu wiedzy o lesie, do którego zaprasza zaprzyjaźnione przedszkola z regionu.
Na zaproszenie z ochotą odpowiedziały: Przedszkole Samorządowe z Sannik, Przedszkole Samorządowe ze Szczawina Kościelnego, Samorządowe Przedszkole nr 1 z Pacyny, Miejskie Przedszkole nr 2 z Oddziałem Integracyjnym z Gostynina, Miejskie Przedszkole nr 5 w Gostyninie. Swój zespół wytypowali oczywiście także gospodarze, czyli Miejskie Przedszkole nr 4 w Gostyninie.
Konkurs prowadziła Grażyna Stanisławska – nauczycielka z MP nr 4. Dzieci miały do rozwiązania aż 10 zadań: – Musiały na przykład połączyć gałązki drzew z ich właściwymi owocami, odgadywać zagadki o lesie, rozpoznawać głosy ptaków, połączyć na planszy zwierzątko z jego przysmakiem czy wybrać zbiór grzybów jadalnych. W międzyczasie każda z drużyn prezentowała piosenki i wiersze o tematyce leśnej – opowiada Teresa Ledzion, dyrektor MP nr 4 w Gostyninie. – Przedszkolaki spisały się na tyle dobrze, że wszystkie zespoły zostały nagrodzone.
A nagrody okazały się bardzo wartościowe. Były to telewizory, odtwarzacze DVD i magentofon oraz zawsze chętnie kosztowane przez dzieci słodycze. Wartościowe nagrody konkurs zawdzięczał szczodremu sponsorowi – Nadleśnictwu Gostynin. Leśnicy z tego nadleśnictwa sprawowali zresztą nad konkursem nadzór merytoryczny i czuwali nad jego sprawnym przebiegiem. 
(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …