Najnowsze informacje

Przeciw zakazowi

Osiem minut trwała konferencja prasowa płockich posłów Platformy Obywatelskiej związana z wprowadzeniem zakazu handlu w niektóre niedziele. Takie konferencje politycy PO zorganizowali w wielu miastach.
W Płocku na spotkaniu z dziennikarzami, które odbyło się przed Galerią Mazovia, pojawili się posłowie Elżbieta Gapińska i Marcin Kierwiński oraz prezydent miasta Andrzej Nowakowski. – Nie życzymy sobie takiej ingerencji władzy w życie obywateli. Niech PiS się odczepi od Polaków – zaczęła Elżbieta Gapińska. Później dodała, że według różnych szacunków wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę może spowodować utratę pracy przez 30 do 80 tys. osób. Jej zdaniem zakaz spowoduje, że prace stracą np. studenci, którzy dorabiali w weekendy.
Poseł Marcin Kierwiński zapowiedział, że PO złoży projekt ustawy przywracający stan sprzed 1 marca, czyli wprowadzenia zakazu. – Ten zakaz wprowadza gigantyczny bałagan. Jest szkodliwy dla przedsiębiorców. Rozumiem, że ktoś ma pomysł ograniczenia handlu w niedziele, ale niech to robi z głową – mówił poseł.
Prezydent Andrzej Nowakowski stwierdził, że zgadza się z opiniami parlamentarzystów i że to Polacy powinni decydować, kiedy chcą chodzić na zakupy.
Posłowie pytani, czy zakaz niedzielnego handlu w sklepach wielkopowierzchniowych może przełożyć się na lepsze wyniki małych, osiedlowych sklepów, stwierdzili, że nie sądzą, aby to im pomogło.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …

Medal „Laude Probus” dla kuszników i autorki

Do grona laureatów honorowego wyróżnienia – medalu „Laude Probus” dołączyli nowi uhonorowani. „Zasługującymi na pochwałę” …

Jeden komentarz

  1. Płocczanin

    Żenada Panie Nowakowski!!..